דף הבית > אקטואליה וחדשות > רינה אריאל: "אנחנו נבכה בלילה ונחיה ביום"

רינה אריאל: "אנחנו נבכה בלילה ונחיה ביום"

בראיון לשרון גל מספרת רינה אריאל, אמה של הלל יפה ז"ל בת ה-13 שנרצחה ביום חמישי, על ההתמודדות בימים הראשונים שאחרי הרצח המזעזע

ביום חמישי האחרון איבדה רינה אריאל את בתה הלל יפה בת ה-13 שנרצחה בדקירות סכין בשעה שישנה במיטתה. בראיון לשרון גל מספרת רינה על ההתמודדות בימים הראשונים מאז הרצח:

רינה אריאל מספרת על בתה "ילדה שמחה וענווה"

"איך ממשיכים אחרי אירוע כזה? אנחנו נבכה בלילה ונחיה ביום. יש לנו כאן שתי בנות. אני אומרת כל הזמן "בדמייך חיי". זה ניסיון אדיר, למות ולחיות יחד. הלל היתה ילדה יפה, צנועה עם עמוד שדרה פנימי ברור, לא מלכת הכיתה ילדה של שקט ושל ענווה, ילדה שמחה שרקדה, ציירה. היא גדלה על ברכי אהבה ותורה, היא פגשה את הטירוף האיסלמי. קרית ארבע היא הקריה שעברה הכי הרבה בגל הטרור האחרון, אנחנו חיים בצל הטרור. זה קשה אבל מצד שני זה מצמיח אנשים חזקים. אבל אנחנו צריכים גם עזרה כדי שלא יישברו".

"מי שחי בקרית ארבע לא צריך לדבר על נחיצות ההתיישבות. זה משהו שכל כך ברור לנו. צריך להמשיך ולטפח את היישוב היהודי."  כשנשאלת רינה האם עברו להם בראש מחשבות לצאת להתאוורר אחרי אסון נורא כזה עונה בציניות: "האמת היא שחשבנו להתאורר במתחם שרונה" מתלוצצת רינה "אני חושבת שהתשובה ברורה. זה קשה, הילדים שלנו בוכים ומציירים להלל. החדר של הלל לא יהיה מוזאון, הוא יהיה חדר של חיים. זאת קהילה שבבית ספר הקטן שהבת שלנו בו עברו 3 אירועי טרור מדרגה ראשונה. מחבקים אותנו מכל הארץ כי עם ישראל מבין את הצורך ביישוב יהודי. אני כל הזמן בחדר של הילדה כי יש שם עוד 2 בנות ואם אנחנו נעזוב ניתן לטרור לנצח".

"אנחנו אמרנו לרוה"מ שצריך לבנות וזה שהר הבית נסגר ליהודים זה הכח שניתן לנער הערבי לקום ולרצוח את הלל. אנחנו צריכים לנהוג בעצמה יהודית בבית השם". אומרת רינה אריאל. "אני לא יודעת מה היא היתה רוצה, היא היתה דואגת שנדאג לאחיות שלה שלא יהיו עצובות. ואחרי כל השבוע הענק עם התקשורת והפוליטיקאים נצטרך עמיחי ואני לדאוג ששתי הבנות המקסימות שלנו יוכלו להמשיך את החיים בלי שריטה. נרד מהמילים הגבוהות ונתמודד יומיום עם האובדן, ועם ישראל עוזר לנו להתמודד בימים אלו"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א