מתקפה חזיתית של הראשון לציון על מצביעי 'יש עתיד': בשיעור השבועי שמסר הערב (מוצ"ש) בבית הכנסת היזדים הראשל"צ הרב יצחק יוסף, בזמן שנשא דרשה בנושא הלכות יין נסך, אמר כי "מצביע של יש עתיד שנגע ביין הוא הופך אותו לנסך".

לדברי הרב הראשי הספרדי, "היום יש יקבים שיש להם יין לא מבושל, יקבי הגולן למשל זה יין לא מבושל, זה יין טוב, מהודר, ואפשר לברך על זה הגפן. יש בעיה אחרת, אם יבוא חילוני מחלל שבת בפרהסיה, שאף פעם לא מתפלל, לא דין ולא דיין, מצביע יש עתיד, ואחד כזה יבוא ויקח יין שלהם ויקדש, אנחנו לא נצא ידי חובה, כי אתה מקדש על סתם יינם".

"הוא עושה יין נסך ברגע שנגע ביין ומזג את היין זה יין נסך. כי זה יין לא מבושל. מצד אחד זה טוב, ברכת הגפן וקידוש זה יין 100 אחוז ולא רוב מים, מצד שני יש כאן בעיה", פסק הרב הראשי.

בתוכניתנו הפטריוטים דנו הלילה בנושא פתח את הנושא ארי שמאי "זאת ההלכה, יש עתיד בעיניו  הם סוג של גויים מכיוון שהם לא שומרים שבת". אראל נכנס לדבריו "למה אתה מגן על זה? זו לא ההלכה" שמעון ריקלין מציין כי "ארי מרים את הקול כי כנראה הטיעון חלש". יריב אופנהיימר אומר  "לדעתי יש פה עונות. היתה העונה של הרב עובדיה יוסף ועכשיו מנסה העונה החדשה להכנס לנעליו".

"בפוליטיקה הישראלית בוחרים מתי להעלב ומתי לעשות רעש מההעלבה,  כי בסוף יש כאן אינטרסים הדדיים. כשאומרים על הבית היהודי שהם בית יהודי שהם בית של גויים, לא רק יש עתיד, אנשים ששומרים מצוות. אבל כשרמי סדן אומר את זה אז אוי אוי אוי".

עירית סוגרת את הדיון בהלצה "אני אוהבת העלבות שיש בהן חיות, אוכלי השפנים של הרב שך ועיזה עיוורת של הרב עובדיה. ופה אני לא מרגישה שי העלבה".

הפטריוטים

הפטריוטים:עוד באותו נושא