16:38 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 12 שנות מאסר נגזרו על המחבל בן ה-13

12 שנות מאסר נגזרו על המחבל בן ה-13

בית המשפט המחוזי גזר 12 שנות מאסר על המחבל שדקר ילד בן 13 ו-11 שנות מאסר על מחבלת שפוצצה בלון גז על שוטר וגרמה לפציעתו

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים גזרו היום (ב')  11 שנות מאסר על המחבלת אסראא ג'אבעס, שהורשעה בהצתת בלון גז ופגיעה בשוטר על רקע לאומני, ו-12 שנות מאסר על אחמד מנסראה בן ה-14 שנודע בכינויו "הילד המחבל", שדקר שני אנשים לפני שנה וחצי בפסגת זאב.

קריאות משפחת המחבלת: "אללה  אכבר". צילום: שלמה מור, חדשות 0404

לפני כשנה, פוצצה את עצמה המחבלת תושבת ג'בל מוכבר, ברכב תופת בדרך ממעלה אדומים לירושלים, סמוך למחסום א-זעים. האירוע החל כששוטרי תנועה מתחנת מעלה אדומים הבחינו ברכב חשוד הנהוג בידי המחבלת וסימנו לה לעצור לבדיקה. הנהגת החשודה צעקה "אללה  אכבר" ופוצצה מטען. אחד השוטרים נפצע קל והמחבלת נפצעה קשה.

בנוסף לעונש המאסר בפועל הטילו השופטים על המחבלת עונש של שנה וחצי מאסר על תנאי וקבעו כי היא תפצה את השוטר שנפגע בפיגוע בסכום של 20 אלף שקל. המחבלת הודתה בביצוע הפיגוע במסגרת הסדר טיעון שבו הופחתה העבירה שיוחסה לה מניסיון לרצח לניסיון חבלה חמורה."העבירה שבה הורשעה הנאשמת, מצויה בנסיבות ביצועה הקונקרטי ברמת חומרה גבוה במיוחד, זאת לנוכח נסיבותיה, קרי – ביצוע פיגוע טרור באמצעות פיצוץ מיכל גז, על כל הסיכון המוגבר המשתמע מכך, תוך תכנון מוקדם ומתוך מניע לאומני וכוונה לפגוע ביהודים ובאנשי כוחות הביטחון", ציינו השופטים בגזר הדין. עם הישמע גזר הדין פתחו בני משפחתה בקריאות זעם "אללה הוא אכבר"

הילד המחבל

שעה מאוחר יותר, באותו בית משפט נגזרו  12 שנות מאסר על אחמד מנסראה, נער בן 14 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב לפני כשנה: הוא הורשע שיחד עם בן דודו חסן מהאני בן ה-15 הצטייד בסכין ודקרו את נאור בן-עזרא בן ה-13, ואת יוסף בן שלום בן 21. עוד קבע בית המשפט כי עליו לשלם לבן עזרא 100 אלף שקל, ו-80 אלף שקל לבן שלום.

 המחבל מובל למעצר. צילום: שלמה מור, חדשות 0404

השופט יורם נועם נימק את העונש הכבד, שנוספו לו גם שנתיים מאסר על תנאי: "לאחרונה נוכחנו לגלות כי גם ילדים צעירים בני גילו של הנאשם, בני 16-14, נוטלים חלק פעיל במעשי הטרור. עם זאת קטינות אינה מעניקה חסינות מפני ענישה ראויה לרבות במליאה ממשית, כשמבוצע פשע חמור". השופט פסק כי "הענישה צריכה לבטא את סלידתה של החברה ממעשים אלה שתכליתם לקטול חיי אדם על רקע לאומני, במיוחד על רקע גל הטרור המתמשך הפוקד את מדינת ישראל, והקלה בעונש עלולה לשדר מסר מוטעה לציבור".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפתרון פוליטי, לא משפטי. מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

ישיר: משדר מיוחד מפתיחת מושב החורף של הכנסת

הכנסת פותחת את מושב החורף עם נאומיהם של הנשיא ריבלין, רה"מ נתניהו, היו"ר אדלשטיין ויו"ר הקואליציה הרצוג