כתר נושם? כך נראית הבוקר היציאה מכפרי מרחב חברון. בתמונות שהגיעו לערוץ 20 מבני נעים – הכפר ממנו יצא המחבל שרצח את הלל אריאל ז”ל – רואים כיצד הערבים יוצאים מהכפר ללא מכשול בדרך. על פי העולה מהתמונות, החלטת הקבינט אינה נאכפת עד כה.

היציאה מבני נעים

כזכור, בעקבות הפיגועים באזור חברון הודיע הקבינט על הטלת כתר מיידי וביטול היתרי עבודה לכפר . אתמול חשפנו כאן כי תושבי והר חברון שהגיעו לכניסה לכפר בני נעים נדהמו לגלות כי ה’כתר’ על הכפר מסתכם בתלולית עפר שאותה עוברים הערבים בקלות מהצד, וכי במקום אין כל פעילות מורגשת של צה”ל. הבוקר, נחשפות תמונות נוספות בהן נראה “הכתר” בפעולה.

התושבים דורשים ממשלת ישראל לאכוף את הכתר על הכפר, לגרש את משפחת טריארה שממנה יצאו שלושה מחבלים, המחבל שביצע פיגוע דריסה בכניסה לקרית ארבע לפני מספר חודשים, המחבל שרצח את הלל יפה אריאל הי”ד והמחבלת שביצע ניסיון פיגוע ביום שישי האחרון במערת המכפלה. המוחים דורשים גירוש כל משפחה שקשורה לטרור, והפעלת יד קשה כנגד הטרור.

קב”ט מועצה מקומית קרית ארבע, אייל גלמן, אמר בתגובה: “כל עוד הטרור ממשיך כולנו לא עשינו מספיק. אני לא מאשים את צה”ל, אני מכליל את צה”ל בכולנו”.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה: “במרחב העיר חברון ישנם מעל ל-250 צירים אשר נחסמו ע”י כוחות צה”ל בעקבות אירועי הימים האחרונים. הכוחות פועלים כל העת על מנת לתחזק את חסימות הצירים במרחב. בחסימה המדוברת נמצאים כעת חיילים החוסמים את המעבר וכוחות הנדסה פועלים להשלים את החסימה”.

המוחים דורשים לגרש את משפחת טריאנה. צילום: חברים לעת צרה

אמינותה של החלטה נוספת של הקבינט המדיני-בטחוני אמש מוטלת בספק. החלטתו של ליברמן בקבינט לגבי אישור בנייה של 42 יחידות דיור חדשות בקרית ארבע שהתברר מאוחר יותר כי מדובר ביחידות שכבר אושרו לבניה לפני כשנה, ללא קשר למצב הבטחוני ולישיבת קבינט.

במועצת יש”ע הגיבו על ההחלטה על בניית 42 יחידות דיור בקריית ארבע: “לעג לרש”. גם מ”מ וסגן ראש מועצת קריית ארבע, ישראל ברמסון, הגיב להחלטה ואמר: “מדובר בבלוף והונאת הציבור. מדובר ביחידות שכבר הוכשרו והטרקטורים כבר עובדים בשטח כבר חודשים. כרגיל- מיחזור מכרזים. אין משהו אמיתי. עוד ספין מבית היוצר של נתניהו וליברמן”.

 

צילום: חברים לעת צרה
צילום: אביחי שורשן

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.