שריפת ענק פרצה בהרי ירושלים. 8 מטוסי כיבוי הוקפצו לאוויר על מנת לסייע לכוחות הקרקעיים במאמצי הכיבוי. קורס קציני כבאות וצוותים נוספים ממחוזות כיבוי אש שכנים ממשיכים לזרום למקום האירוע על מנת לסייע בפעולות הכיבוי.

בשעה זו עדיין אין לצוותים שליטה על השריפה שממשיכה לאיים על בתי השכונה בחסות הרוחות החזקות שנושבות בשטח והטופוגרפיה ההררית שמקשה על עבירות כלי הרכב בתוך השטח. נכון לרגע זה לא דווח על נפגעים.

בד בבד, שירותי הכבאות וההצלה בירושלים ממשיכים לתת מענה לאירועי שריפה רבים שמדווחים ברחבי העיר ומסכנים בתי מגורים ואזרחים, גם באירוע אלו נכון לרגע לא דווח על נזק משמעותי ו/או נפגעים.

בשיחה שהגיעה לאתר ערוץ 20 מתלונן אביתר, תושב שכונת רמות בירושלים, באוזני מוקדנית כיבוי אש על המדורה שהציתה את השריפה שפשטה ביער ירושלים.

"אני רוצה לדווח על שריפה ליד סניף בני עקיבא ברמות ירושלים", אומר אביתר ונענה במהירות כי "הצוות בדרך", אך עד כה כאמור עוד לא השתלטו כוחות הכיבוי על האש.

המשטרה הפיצה עדכון על מצב השריפות :תמונת מצב שריפות :
1. גזרת תחנת הראל – כלל השריפות באזור מבשרת ואבו גוש הסתיימו.
2. רמות – הושגה שליטה וכל האזרחים הוחזרו לבתיהם.
3. רוממה – תושבי רחוב פנים מאירות חזרו לבתיהם ורחוב נפתח לתנועת כלי רכב.
עם זאת, בהתאם להמלצת גורמי המשרד לאיכות הסביבה, בשל זיהום עשן, דיירי רחוב יוסף גבאי מתבקשים להישאר בבתיהם, לסגור חלונות ופתחים ולהפעיל מזגנים.

כלל הצירים בעיר פתוחים כעת לתנועת כלי רכב.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20