לפני שנה בדיוק במעיין סמוך לישוב דולב שבבנימין, נרצח דני גונן הי"ד עת ששהה במקום עם חבריו.
דני הי"ד, אחד מקרבנותיה הראשונים של האינתיפאדה הנוכחית, אהב את הארץ בכל נימי נפשו וביום שישי האחרון (9.7), במקום בו נרצח נערכה האזכרה לציון שנה להירצחו.

כעת, יוזמת המשפחה הקמת גן שעשועים ובו פינת הנצחה לזכרו של דני ולזכר אחייניתו טליה שנהרגה בתאונת דרכים בהיותה בת שנה וחצי בלבד.
בשכונת המעורבת 'רמת אשכול' בלוד כבר החלה מלאכת בניית גן השעשועים, אך כרגע חסר כסף כדי לבנות פינת ישיבה וקיר הנצחה.

 

את הגן ופינת ההנצחה שלצידו בחרה המשפחה להקים דווקא בשכונת המצוקה 'רמת אשכול' בעיר לוד, המאופיינת ברוב ערבי לעומת מיעוט יהודי.
היוזמה קמה במטרה להעניק לילדי התושבים היהודיים בשכונה מקום בו יוכלו לשחק ולהיפגש בבטחה וללא חשש בהיתקלות בפשע ועוינות המתקבצים לעיתים בגני השעשועים האחרים בשכונה.
"רצינו שילדי השכונה לא ירגישו שהם צריכים להסתגר בבתים כמו שקורה עכשיו" מסביר ספי לובר, אביו של טליה ז"ל וגיסו של דני הי"ד שגם הוא מיוזמי הפרויקט.

"בשכונת רמת אשכול בעיר העתיקה בלוד, מקום בעל היסטוריה יהודית מפוארת, יש כיום מיעוט יהודי. יהודים שבמשך שנים מרגישים זרים, זרים במדינה היהודית. בשנים האחרונות היהודים חזרו לרחובות והשמחה חוזרת לשכון בשכונה ובימים אלו ממש הולך ונבנה גן משחקים למען ילדי השכונה", נכתב בתיאור הפרויקט באתר 'הדסטארט'.

"זה הנצחון שלנו על הטרור", אומרת תושבת השכונה אודיה בוזנח וממשיכה: "אנחנו ממשיכים, מביאים ילדים שיתרוצצו פה ברחובות ולא ניתן להם לנצח אותנו".

הפרויקט באתר מימון ההמונים 'הדסטארט'

עד כה גויסו כ-4000 ש"ח לצורך הפרויקט.
משפחתו מקווה כי הסכום המלא – 15,000 ש"ח -יגויס עד לתאריך המיועד בעוד שבועיים.

על קיר הפסיפס שישמש להנצחה, בחרה המשפחה לכתוב את ההבטחה של הקב"ה לאברהם אבינו "כי את כל הארץ אשר אתה רואה לך אתננה ולזרעך עד עולם". פסוק אשר מקבל משמעות מיוחדת בהקשר הדמוגרפי של השכונה המעורבת הזו.
בכך מביעה המשפחה את אמונתה, שהיתה גם דרכו של דני, כי אסור לוותר על אף חלק בארץ ישראל ומזכירה כי מלבד ההתיישבות ביהודה ושומרון, ישנם גם מקומות בלב תחומי הקו הירוק שנשכחו ומצריכים את החזרתה וקיבועה של הריבונות היהודית.

דבורה גונן, אימו של דני הי"ד, אומרת כי היא "מתפללת לקב"ה שלא יהיה עוד צורך בהנצחות כאלה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20