השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים היום התייעצות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו במצב בהר הבית ובהפרות הסדר שאירעו בו בימים האחרונים. בתום ההתייעצות ובהמלצת משטרת ישראל, הוחלט לא לאשר בשלב זה לחברי כנסת לבקר בהר, ונושא זה יידון בשבוע הבא בהתאם להערכת מצב ובכפוף להתפתחויות בהר הבית. השר לבט״פ עדכן את יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בהחלטה זו.

חה"כ ופעיל   שוחח היום שרונה מן בתכניתנו "היום הזה" ואמר: "בשנה האחרונה משטרת ישראל הובילה קו נחוש ובלתי מתפשר. בימים האחרונים למוסלמים יש דרך מיוחדת לחגוג את הרמדאן, באמצעות סלעים. ההחלטה לסגור את ההר ליהודים נותנת תחושה של פרס לטרור. אני מצפה שהמשטרה תעצור את המסיתים בהר".

 חה"כ יהודה גליק בראיון מתוך 'היום הזה'

אתמול עם תחילת הביקורים בשטח ההר החלו צעירים מוסלמים, חלקם רעולי פנים, ליידות אבנים אותם אספו מבעוד מועד וריכזו במערומים בתוך מסגד אל אקצא לעבר הכוחות. ההתפרעויות הערבים באזור המסגד בדרום הר הבית הובילו לפינוי המשטרה את כל היהודים העולים להר לצד המערבי ולא התאפשרה הליכה במסלול הרגיל החולף ליד המסגד.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כוחות משטרה הערוכים במקום הדפו את מיידי האבנים תוך שימוש באמצעים ופועלים לאיתור מיידי האבנים ומעצרם. המשטרה רואה בחומרה רבה את המשך הפרות הסדר וידוי האבנים לעבר אזרחים וכוחות משטרה ותפעל ביד קשה ובתקיפות עד למיצוי הדין עם המתפרעים. כאמור המשטרה ערוכה בכוחות גדולים בכלל הבירה ובדגש לעיר העתיקה והר הבית למנוע המשך הפרות סדר".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.