בבוקר השבעתו לתפקיד ביטל שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקור של סיעת "ישראל ביתנו" בישוב עמונה, אשר אמור להיות מפונה על פי החלטת בג"ץ עד סוף השנה האזרחית. מנהל סיעת ישראל ביתנו התקשר אל אנשי הישוב והודיע כי שר הבטחון וכן יתר חברי סיעתו לא יגיעו.

בתגובה נמסר מלשכתו של ליברמן: "מרגע כניסתו לתפקיד מוקדש כל זמנו של השר לעניינים הדחופים שמתחייבים מתפקידו ומכניסתו למשרד, לכן עוד לא נקבעו מועדים חדשים לאירועים שהיו בלו"ז הקודם". עוד אמרו בסיעתו: "ככלל, בסיורי הסיעה משתתפים כל חברי הכנסת של הסיעה".

חלק מאנשי עמונה לא השתכנעו מהנימוק שהוצג לביטול הביקור, והביעו חשש כי השר לא מעוניין להביע תמיכה בהם בתחילת כהונתו.

"יש פה אי הבנה" אומר קלמן ליבסקינד בתוכניתנו 'הפטריוטים'  והוסיף "את הסיור קבע ליברמן 'בואו ניכנס בערבים', מי שביטל את הסיור הוא ליברמן 'היוזמה הסעודית' ואלו שני אנשים שונים לגמרי". ענבל גבריאלי מכניסה לדיון פן נוסף "כל עוד זו באמת בעיית לו"ז אז זה בסדר, אבל הביקור הזה הוא ביקור סיעתי, נראה לי שהם עושים דברים בלעדיו. איילת שקד הקפידה בסיור באיזור לא להיכנס לעמונה. נראה לי שיש להם משהו לספר לנו".

"בני בגין צדק כשהוא דיבר על השמאל הטיפש" אומר אופנהיימר בטעות פרוידיאנית ומתקן אחרי שאראל מעיר לו "הימין הטיפש".  אופנהיימר המשיך ואמר "בוגי יעלון היה יקיר ההתישבות, אמנם דאג לטוהר הנשק אבל במה שנוגע להתנחלויות הוא חתם על כל מה שהוא יכל. ולעומת זאת היום יש לנו את ליברמן. וגם אם ליברמן יחתוך הכי שמאלה שיש אני אעריך יותר את בוגי יעלון, כי אדם שיש לו דעה והוא עקבי בה ראוי יותר להערכה ממי שמזגזג, גם אם הזגזוג הזה הוא לכיווני". הוא הוסיף כי "מי שהצביע לליברמן והיום כועס, יש לו מה לכעוס כי מצביעי ימין לא יכולים לסבול את זה".

"אני לא מבין למה אתם מופתעים, חברה" מבטל הני זובידה. "יכול להיות" שואל אראל את קלמן בבדיחות "שרוצה ליברמן קודם לבנות את 2000 יחידות הדיור במעלה אדומים, להוריד את הניה, כי יש הרי סדר עדיפויות ורק אז להגיע לעמונה?". "הימין מכיר אותו ולכן יופתע לרעה, השמאל לא מכיר אותו ולכן יופתע לטובה" חותמת גבריאלי את הדיון.

הפטריוטים

הפטריוטים