“אין אש, אין עשן, יש אוויר חם”. כך ענה ראש הממשלה לשאלת ח”כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני בנוגע לבדיקה הנערכת בעניינו. נתניהו ענה לשאלה כחלק מ”שעת שאלות” במליאה. צפו בשידור החי ממליאת הכנסת.

לפני כשבוע הודיע רשמית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי מתקיימת בדיקה בנושא ראש הממשלה נתניהו. בתגובה לשאלת ח”כ כהן פארן, שבה העלתה שמועות ברשת הנוגעות לבדיקה, אמר נתניהו: “אין דרכון, אין חשבון, אין פנמה, יש בבל”ת מוחלט”.

לדברי נתניהו, “יש כל כך הרבה שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. עסקו בזה הרבה שנים ולא מצאו כלום מסיבה פשוטה – כי אין כלום. לא היה כלום. גם במקרה הזה – אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. הרבה אוויר חם. ולכן אני מבקש מכל השואלים, הייתי אומר אפילו גם מאלה שאולי יש תקווה בלבם – אל תמהרו לתפור חליפות. הייתי אומר – עצרו את החייטים”.

“צריך למצוא הסדרה”

על שאלתו של ח”כ עיסווי פריג’ בנושא הסדרת הישוב עמונה, ענה ראש הממשלה “אין כאן שאלה של גזילת קרקעות, אני שוחחתי עם שר הביטחון ושרת המשפטים. כולם אמרו שמה שצריך זו הסדרה והיא עדיפה על פני חקיקה. או העתקה לקרקע שאינה פרטית. כך אנחנו פועלים. אני לא מקבל את האמירה שלך. בהרבה מקומות יש מקומות שאנשים בנו בתים וצריך למצוא הסדרה”.

על נושא הפשיעה במגזר הערבי אמר ראש הממשלה “דיברתי עם שר הבט”פ ומפכ”ל המשטרה ואנחנו נבנה משטרות חדשות וכוחות חדשים ומשאבים ליכולת שיטור ואכיפה בתוך המגזר הערבי. זה לא בא בכפייה אלא מתוך בקשה וזה חיוני לכל המדינה. בשבוע הבא יובא חוק לאכיפה במגזר הערבי ואני מצפה לאור הדברים שאני שומע כאן שכולם יתמכו בזה”.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.