כאלף אנשי שמאל הפגינו לכיכר מגן דוד שבתל אביב וצעדו לעבר רחוב קינג ג'ורג' שבעיר במחאה על מדיניות ממשלת נתניהו. בין המשתתפים בהפגנה: יו"ר מרצ זהבה גלאון, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, וחברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ודב חנין (הרשימה המשותפת).

המפגינים הניפו שלטים ובהם נכתב בין היתר "די ללאומנות, לכוחנות ולגזענות" ו-"מתנגדים לפשיזם", וקראו: "ליברמן פשיסט" ו-"יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים".

גלאון התייחסה בדבריה בהפגנה להתפטרותו של שר הביטחון משה יעלון והשר להגנת הסביבה אבי גבאי, ואמרה כי "עכשיו, אחרי שאבי גבאי ובוגי יעלון החליטו שיש צפרדעים שאי אפשר עוד לבלוע, ושלפעמים בנאדם צריך לקום ולומר 'די', אנחנו נמצאים בנקודת שפל בפוליטיקה הישראלית".

"נתניהו הפך את מדינת ישראל למדינה מושחתת, חסרת חמלה, שמכרה את נשמתה ואת כספנו לקיצונים, למתנחלים ולאינטרסים סקטוריאליים", המשיכה גלאון. "הממשלה הזו מסמנת עוד ועוד אנשים כאויבי ציבור, כשמאלנים, כבוגדים, כצבועים, כלא רלוונטיים".

יריב אופנהיימר שהתארח בפאנל "הפטריוטים" נכח בהפגנה והעיד כי היו שם רק שני דגלי אש"ף.

שמעון ריקלין תקף אותו ואמר כי בהפגנות של הימין "התקשורת סופרת דגלי כהנא אבל בהפגנות השמאל לא. זו הייתה הפגנה סופר מטורללת".

עירית לינור תקפה את מחנה הימין ואמרה כי "מדובר בהפגנה קטנה ופתטית. זו הבעיה של מחנה הימין שמתקרבן וצועק ולא עושה שום דבר".

אופנהיימר סיכם ואמר כי "צריך לקחת דברים בפרופורציות. במאה שערים הציתו דגל ישראל. לא ראיתי אתכם יוצאים ומגנים אותם. דגל אש"ף הונף בבית ראש הממשלה עם נתניהו שם. מה המסר הרדיקלי שהיה בהפגנה ? שתי מדינות לשני עמים, וואו!".

הפטריוטים

הפטריוטים