מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אביו של אלאור אזריה: "תופרים לו תיק, איפה ראש הממשלה?"

אביו של אלאור אזריה: "תופרים לו תיק, איפה ראש הממשלה?"

בדיון במשפטו של אלאור אזריה פרץ אביו בבכי. השופטת: "אנו מגנים את דברי ההסתה"

הבוקר (ג') נמשך משפטו של 'החייל היורה', אלאור אזריה.

אביו של לוחם כפיר, אלאור אזריה, פרץ בבכי בהפסקת הדיון בבית הדין ביפו – דיון שהתחדש היום ושאל "איפה ראש הממשלה"?
צ'רלי האב לא יכול היה להחזיק את תחושותיו יותר והבכי פשוט פרץ. הוא פנה גם לעבר התובע, סגן אלוף נדב וייסמן, בזעם ושאל: "הקצינים האלה יודעים מה זה חברון? הם היו אי פעם בחברון? הם קיבלו הוראה מגבוה", והוסיף כי "תופרים לו תיק" וכי "מישהו מושך בחוטים".

בתגובה, אמר התובע לשופטת כי מדובר בהסתה. השופטת הסכימה איתו ואמרה כי "אנו מגנים את דברי ההסתה נגד התביעה. זאת התרעה – בפעם הבאה אנשים שיסיתו פה שוב יורחקו מאולם בית הדין".
סנגורו של אלאור, עו"ד אילן כץ, התחייב כי המשפחה לא תחזור על התנהגות זו, והוסיף: "הוא לא עבר כל עבירה לטעמנו, אבל הבירור צריך להיגמר במגרש המשמעתי ולא במגרש הפלילי. מישהו למעלה צריך להתעשת ולהנחות את מי שצריך לרדת".

 

משפחת אזריה. צילום: פלאש 90
משפחת אזריה. צילום: פלאש 90

במסגרת הדיון שהתחדש היום בעניינו בבית המשפט עלה לדוכן העדים חובש מד"א, עופר אוחנה, תושב קרית ארבע. אוחנה איחר לדיון לאחר שטיפל בפצועה בפיגוע אבנים. אוחנה סיפר כי ביקש לדחות את העדות על רקע שני הפיגועים הקשים בגזרת חברון: "ביצעתי 2 החייאות שלא הצליחו לי ואני לא ישן טוב מספיק בלילה".

תיעוד הירי בחברון

עורכי דינו של אזריה מבקשים מבית המשפט להעניק לעופר אוחנה חסינות משפטית בזמן שנגד אוחנה מתנהלת נגדו חקירה באזהרה. החובש עצמו סיפר על דוכן העדים: "נחקרתי 3 פעמים במצ"ח. לפני שבועיים נקראתי להעיד וביקשתי לקרוא את חומר החקירה והעדויות שלו, אך נעניתי בשלילה. לאחר שנחקרתי באזהרה במשטרה בקשתי שוב מהתביעה לקרוא את העדויות שאוכל להתייעץ משפטית וקיבלתי תשובה שלילית. בשיחה שלישית אמר לי עו"ד ויסמן שאוכל לקרוא את העדויות כמה דקות לפני הדיון".

התובע הזכיר לאוחנה שהוא אמר במצ"ח כי הוא לא רוצה לענות על השאלה "על מה הייתה השיחה". החובש אמר כי סירב לענות על חלק מהשאלות כיוון ש"הרגשתי נחקר ולא עד. היא דרשה שאגיע לכמה דקות לכמה שאלות קצרות ואז אוכל להמשיך. אחרי 50 דקות אמרתי לה שוב שאני מתנצל ולא יכול לבוא בגלל לחץ של זמנים. לאחר שהמשיכה בשלה, עניתי לה שאני לא משתף יותר פעולה.

"גם במהלך האירוע המשפחתי המשיכו להתקשר אלי, כולל מנכ"ל מד"א, אלי בין, ושאל אותי למה אני לא משתף פעולה עם החקירה. הסברתי לו שכל מה שיש לי אמרתי ונתתי וביקשתי שישוחח עם התביעה, איימו עלי שהמשטרה תעצור אותי".

בסמוך לחצות, ביקשתי לבוא לחקירה ואמרו לי שהחוקרים כבר התקפלו מחברון. החקירות שלי היו תחת לחץ ובלי הוגנות. זו הסיבה שלא הסכמתי לשתף מה היה בשיחה ביני לבין האב לבין החייל בוועידה". אוחנה הוסיף: "אני לא חושב שאני צריך למסור באותו רגע ותחת לחץ על מה שוחחתי ועם מי".

"לא יודע מי צעק שיש מטען"

אוחנה סיפר על עצמו כי הוא: "אני מתנדב במד"א ובהצלה יו"ש מזה 28 שנה עוד לפני שנהייתי נהג אמבולנס. מאז אירוע הסמטה בחברון אני משתדל לא לעלות על אמבולנס למעט מקרים מסויימים שצריך גיבוי. לצערי המשכתי להגיע לאירועים כמו שלהבת פס, חיילים שלצערי נהרגו, חיילים שנשחטו ותושבים שנפגעו. לפני שנתיים, חברה מארצות הברית תרמה לנו אמבולנס ליישוב היהודי, ובקשתי ממנה שהוא ישמש יותר להובלת נזקקים וחולים אנקולוגיים. וזה מה שאני עושה עם האמבולנס בשנים האחרונות. בגל הטרור אני עובד עליו לתגבור.
במהלך מתן העדות הוצגו סרטונים מהאירוע, בהם נשמע אוחנה שאומר: "המחבל הזה חי, הכלב שלא יקום עלינו". ברקע קול נוסף שטוען: "יש על המחבל מטען". אגב, הסרטון עצמו צולם במכשירו של אוחנה, אבל לא הוא צילם.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


עוד באותו נושא

אולי יעניין אותך גם

דגל ישראל מפריע להם

השכן דרש: "הורידו את דגל ישראל מחלון הבית שלכם"

הדגל מפריע לגורמי שמאל?