18:47 23/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מרגש: חצי שנה אחרי הפיגוע – רועי התחתן

מרגש: חצי שנה אחרי הפיגוע – רועי התחתן

אמש (ג') בנס ציונה נישא רועי קאפח שנפצע בפיגוע דריסה בגוש עציון לתהילה סבאן

לפני כששה חודשים נפצע רועי קאפח מהיישוב טלמון שבבנימין בפיגוע דריסה קשה בצומת תפוח. אחרי תהליך שיקום ארוך ולא פשוט, נעמד קאפח תחת החופה בנס ציונה ונישא לתהילה סבאן.

רועי ותהילה קאפח. צילום: אביעד נוימן
רועי ותהילה קאפח. צילום: אביעד נוימן

הפיגוע התרחש בתחנת האוטובוס בצומת תפוח עמד בתחנת האוטובוס יחד עם עוד שלושה תלמידים כשמחבל ערבי הגיע למקום ודרס את העומדים בטרמפיאדה.

בסרטון המתעד את רגעי הדריסה נראה הרכב בו נוהג המחבל כשהוא סוטה ממסלול נסיעתו ודוהר לעבר קבוצת אזרחים שהמתינו בתחנת האוטובוס. כוחות בטחון שהיו במקום חיסלו את המחבל.

שלושת הפצועים נפגעו ברגליהם, שניים מהם עברו ניתוח מסובך שהצילו את רגליהם. "סך הכל מדובר בניסי ניסים, זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי וב"ה גדלים בקרבנו גיבורים גדולים", נמסר אז מישיבת 'אלון מורה', בה למדו השלושה.

מאז הפיגוע הספיקו השלושה הנוספים להשתחרר מבית החולים אולם קאפח נשאר במיטת חוליו. הרופאים נלחמו על חייו ומצבו השתפר באופן משמעותי.

תיעוד הפיגוע בו נדרס רועי

"לא היה פשוט, אבל הוא תמיד היה עם חיוך, גם כשממש כאב. גם כשהוא הובהל בחזרה בגלל ניתוח שאושר ברגע האחרון", סיפרה לאתר ערוץ 20 שירה-אמונה אמסלם שליוותה את קאפח כמתנדבת בבית החולים תל-השומר, בו עבר את תהליך השיקום.

בפוסט ששיתפה העיתונאית אמילי עמרוסי, גם היא תושבת טלמון, כתבה: "חצי שנה אחרי שנרמס תחת גלגלי מכונית נהוגה בידי מחבל ונפצע באורח קשה מאוד, הוא על הרגליים בחופה. ".

דודתו של קאפח, עינת, סיפרה בתגובות כי "הדמעות נשפכו כמפלים בחופה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המאחז הפלסטיני באיזור סוסיא. צילום: רגבים

המדינה לבג"ץ: נהרוס את המאחז הפלסטיני סמוך לסוסיא

המדינה הודיעה לבג"ץ כי תהרוס חלק מהמבנים במאחז נוואג'עה הסמוך לסוסיא, שתנועת רגבים עתרה בדרישה להורסו.