לכל אחד יש מאורעות בחיים שעוזרים לעצב אותו ואת אישיותו.

בשבילי אחד מהמאורעות האלו היו לפני 25 שנה כשהכרתי את חיים ומירי ארנטל ומשפחת זכרון מנחם המורחבת (שמתרחבת מאז עוד ועוד.)

השנים האלו לימדו אותי הרבה על נתינה ללא גבול, חסד ברמה לא מוכרת ומעל לכל שיעורים באמונה שזורמים בעורקים שלי עד היום.
במהלך החיים האישיים שלי עברתי כמה יבשות אבל הקשר שלי ומשפחתי הפרטית לחיים ומירי ולזכרון מנחם נשאר.

בכל מיני תחנות בחיים נפגשנו והחיבור העמוק והמיוחד התחזק. מירי תמיד נפרדה ממני בברכה "שתזכי להיות תמיד מהנותנים ולא מהמקבלים"

לפני שנתיים בערך רצונו של הבורא היה שאהפוך להיות מהמקבלים. זכינו לביקור של חיים ומירי ואלי זליגר (יו"ר זכרון מנחם בלונדון) אצלי בדרום אפריקה, הם באו לבדוק אופציה למחנה אצלנו. בשבילי הביקור היה שוב התחברות מרגשת ומחזקת. שבוע לאחר שנפרדנו אבחנו לבן שלנו סרטן, חיים ומירי ומשפחת 'זכרון מנחם' הפכו פתאום לתומכים שלנו, ב"ה היום אנחנו אחרי זה והילד שלנו בריא.

כיום אנחנו גרים באנגליה וכשהמחנה הגיע לאנגליה היה ברור לי ולמשפחתי שזה פשוט המשך המעגל ואנחנו מצטרפים ועושים כמיטב יכולתנו לעזור למחנה להיות עוד הצלחה משגשגת ברזומה העשיר של המחנות של 'זכרון מנחם'.

אונית הפיראטים ב'לגו לנד' עם הקבוצה הצעירה במחנה

9:30 ארוחת בוקר "רגילה" של 'זכרון מנחם', בר שלא נופל מאף מלון מלא בכל דבר אפשרי, כולל פינת אומלטים לפי בחירה ופנקייקים.
האווירה על הבוקר מזרימה אנרגיות שאנחנו עוד חצי ישנים, הילדים, המדריכים יחד עם הצוות הרפואי מתופפים ושרים. המורלים, החיוכים והאושר נראים בכל פינה.

10:30 הילדים על האוטובוסים, הצעירים יוצאים ללגו לנד והבוגרים לטורופארק – לונה פארק מטורף.
ואנחנו עם הצוות האנגלי נפרדים מהילדים ויוצאים לארגן ערב מיוחד לרגל '25 שנה לזכרון מנחם' למשתתפי המחנה ולכל התורמים היקרים שתרמו מזמנם ומהונם למחנה המדהים הזה.

הצעירים ב'לגו לנד'

הבוגרים מגיעים ללונה פארק המטורף – 'טורו פארק'

11:30 הצוות הטכני של 'זכרון מנחם' מגיע לאולם ומתחיל בבישול ארוחת הגורמה לערב, ילדים מבית ספר אנגלי מגיעים לעזור לערוך ולסדר את האולם.

13:00 האולם מתחיל לקבל צורה וכבר יש אווירה מיוחדת של חגיגות ה25. כולם ממשיכים לעבוד במרץ להספיק הכל בזמן

18:30 האולם ערוך ומוכן, האוכל מוכן לאורחים שמתחילים להגיע, בתזמון מדוייק שלא מתאים כל כך לקבוצה. הילדים מגיעים עייפים אך מרוצים. ישי לפידות ועמירן דביר מקבלים את פניהם כמו שרק הם יודעים.

19:00 מתחיל הערב המרגש שהשאיר חותם עמוק אצל כל מי שצפה מהצד של פרספקטיבה נכונה על החיים, איך אפשר לצמוח מנסיונות כואבים בחיים, לקחת כוס של דמעות ולהפוך אותה לכוס של ברכה ע"י נתינה ואהבה.
הקונסוליה הישראלית באנגליה כיבדה אותנו בנוכחותה, הערכה ותודה לקהילה על התמיכה. הכרת תודה לחיים ומירי על מפעל החיים ועל דוגמא אישית לכולנו.

 

6T0A5840
לקחת כוס של דמעות ולהפוך אותה לכוס של ברכה ע"י נתינה ואהבה. אירוע 25 שנה ל'זכרון מנחם בלונדון'

אין ספק שאחד הרגעים המרגשים של הערב היו כשאבירם ביקש לקום ולהודות, אבירם סיפר על הקושי שלו לאכול בחצי שנה האחרונה מאז שעבר השתלה ובעקבות זה היא מוזן דרך גסטרוסטום וביום השלישי למחנה הוא אכל בפעם הראשונה עוף ואורז והבוקר כאשר הרופא שקל אותו 5 ימים אחרי שהתחיל לאכול אוכל רגיל לאט לאט הוא עלה 1.200 ק"ג!!! מה שהרופאים לא הצליחו לעזור לו, 'זכרון מנחם' הצליח בשבוע.
אף אחד לא נשאר עם עין יבשה וגם אנחנו ששמענו כל כך הרבה סיפורים כבר, לא נשארנו אדישים וידענו שרק בשביל זה היה שווה את כל המחנה.

מרגש: אבירם לא אכל חצי שנה, עד שהגיע למחנה
9
23:00 חזרה למלון מלאי סיפוק. איזה זכות להיות מעורבת בעמותה שהיא כולה נתינה ואהבה ללא גבולות.

שנזכה להיות תמיד מהנותנים ולא מהמקבלים.

20 News

20 News