יום שני. התחלנו את הבוקר עם הרבה מורלים. כל בוקר ארוחת הבוקר מסתיימת בטקס קבוע של מורלים מקפיצים. אני נשארת פעורת פה כל פעם מחדש מול המראות שאני רואה – אם זו בחורה חלשה בכיסא גלגלים שנעמדת על הרגליים ומתזזת עם כל הגוף או ילד ביישן שצועק סולו באמצע המעגל כאילו אין מחר או ילדה שהסירו לה את אחד ממיתרי הקול והיא מתאמצת לצעוק בקול שאין לה את השירים שכל-כך מסמלים את זכרון מנחם. האווירה פה מחשמלת ומשחררת, והילדים יוצאים מכליהם שקשה לפעמים להאמין כמה הם חולים.
אז כל בוקר טוענים קצת אנרגיות ויוצאים לפעילות.
היום יצאנו לשדה התעופה brungtingthope ליום של אקסטרים.

בדרך באוטובוס, אני מדברת עם יאיר, ילד בן 13 שעבר כמה ניתוחים ברגל בעקבות גידול סרטני מסוג סרקומה, זה המחנה הארוך הראשון שהוא יוצא איתנו והוא מאושר כמו שאף פעם לא ראיתי אותו. הוא שואל אותי אם הניתוחים שהוא הולך לעבור עד גיל 18 יאפשרו לו לצאת איתנו גם למחנות הבאים. לפי הנהלים שלנו אנחנו לוקחים רק ילדים שהם סביב טיפולים אקטיביים ואני חוששת שניאלץ לאכזב אותו שהוא לא יוכל לצאת איתנו שוב. שיהיה בריא עד מאה ועשרים.

11:00 הגענו לשדה, מתחם שלם הוקצה עבורנו וכלל עשרות נהגי מירוץ על מכוניות יוקרה מטורפות. האווירה היתה בשמיים, טוב, בעיקר של הבנים. אוקי, גם של הבנות. הנהגים המיוחדים האלה, שהגיעו בהתנדבות מלאה, לקחו את הילדים לסיבובים במהירויות שלא הכרנו, ובמכוניות שעולות סכומים שלא הכרנו.

12:00 עוד מתחם של מקצה קארטינג במסלול יפה כמו שרק לונדון יכולה להציע, ובו נסענו בסבבים.

13:00 משם עברנו לנסיעה בג'יפים אתגריים שנסעו באוויר, ביבשה ובמים וגרמו להרבה צחוק וחיוכים.

בין לבין דאגו למתחם נוסף שלא נשתעמם – סנדוויצ'ים, פירות, שתיה, צמר גפן, מניקור, בלונים, משחקים ועוד.

אחרי שבדקנו את כל סוגי הרכבים והגשמנו כמה חלומות, התחלנו לנוע לכיוון היציאה. ממש לפני היציאה הספקנו לגרום לתאונה קלה בין שני רכבי ספורט, מזל שיש רופאים ואחיות במקום, לנהג ולנוסעים שלום.
לפני שיצאנו יאיר לוחש לי באוזן שאחד החלומות שלו היה לנסוע בפרארי אפורה אז שאני אדע שהיום הגשמנו לו את החלום.

16:00 משם יצאנו ל-"טרמפולין" שזה מתחם של מזרני קפיצים בגדלים עצומים. העין שלי לוכדת את יאיר שלא יכול לדרוך על הרגל החולה – מקפץ בכל הכוח על רגל אחת!! ביום יום הוא מתנהל עם קביים ובהליכות ארוכות הוא יושב בכיסא גלגלים, ובטרמפולין הוא פשוט זרק את שניהם.

קפצנו, שרנו, צחקנו והזענו ויצאנו חזרה למלון. בדרך חזור אני יושבת ליד שני, ילדה בת 14 שעברה עם המשפחה לסיאטל לתקופה של חצי שנה של טיפולים בעקבות גידול אלים ונדיר. היא מספרת לי כמה כיף פה ושואלת אותי אם שנה הבאה תוכל להצטרף למחנה, למרות שסיימה את הטיפולים לאחרונה, "כי בקיץ הקודם הייתי זכאית מבחינת העמותה, אבל הייתי בסיאטל בטיפולים ולא יכולתי להצטרף". מהשיחות האלה עם הילדים אני מבינה כמה הימים האלה משמעותיים בעבורם וכמה הם משתחררים פה מכל מה שעברו ועוברים עדיין.

20:00 בינתיים הגענו למלון לארוחה עשירה ומגוונת, וקיבלנו בשמחה רבה את דביר בנדק שהגיע היום מהארץ להיות איתנו ובעיקר לשעשע אותנו. היה לנו קצת קשה לזהות אותו כי הוא ממש רזה, אבל בסוף הוא הציג את עצמו.

אחרי כל היום העמוס הזה מתחילות ישיבות של הצוות על היום שהיה והיום שיבוא. זהו, נרדמתי. לילה טוב ישראל!

20 News

20 News