הבוקר סיפר ח"כ ברשתות החברתיות על התפרעות מוסלמים בהר הבית "קבלת פנים לכבוד הרמאדן ל-20 היהודים שעלו הבוקר להר. ההגשה הפעם היתה בזריקה!". גליק שיבח את טיפול המשטרה בעניין "הידד למשטרה על מעצר 4 פורעים!". מאוחר יותר נסגר ההר דווקא ליהודים ולתיירים.

התפרעות המוסלמים הבוקר בהר הבית

בסביבות השעה 9 הבוקר מסרה המשטרה הודעה לפיה "עם פתיחת הבוקר למבקרים, החלו קבוצת צעירים מוסלמים, חלקם רעולי פנים, לקרוא לעברם קריאות ולנסות לשבש את מהלך הביקורים והשגרה בשטח ההר. כוח במקום עצר 4 צעירים מוסלמים בגין הפרעת הסדר הציבורי והפרעה לשוטרים. הביקורים בשטח ההר נמשכים כרגיל".

מתוך הטוויטר של ח"כ יהודה גליק
מתוך הטוויטר של ח"כ יהודה גליק

כמו כן  הבטיחה המשטרה כי "משטרת ירושלים ערוכה במקום ובכלל העיר העתיקה ומוקדי החיכוך ותפעל בנחישות אל מול כל נסיון של פורעי חוק לנסות לשבש ולהפר את הסדר לשם שמירת חופש הפולחן והבטחון של כלל העדות בבירה".

ואולם השמחה על מעצר הפורעים וההערכות מולם בנסיון לשמור על חופש הפולחן היו מוקדמות. כשעה לאחר פרסום הודעת המשטרה הראשונה, פורסמה הודעה שניה בה דווח על הפרות סדר בהר הבית. כ-5 דקות מאוחר יותר פורסמה הודעה שלישית לפיה "המשטרה סוגרת כעת את הר הבית לכניסת יהודים ותיירים".

בעמוד הפייסבוק "סטודנטים למען הר הבית" נכתב כי  "אנו עדים לכך שבכל פעם מי שמתסיס ונוהג באלימות בהר הבית הם המוסלמים, ושהדרך שלהם לחגוג את חגיהם היא ע"י התפרעויות אלימות וביזוי המקום הקדוש. ולמרות זאת – מי שמוגבל בהר אלו היהודים". עוד נכתב שם כי בניגוד למקרים אחרים של התפרעויות מצד המוסלמים "הפעם המשטרה עצרה את ההתפרעות כפי שנדרש, ואנו קוראים לבדק בית כולל של ממשלת ישראל ביחס להתנהלות בהר ולכך שמצבים אלו מתאפשרים מלכתחילה. המציאות היא שהגבלות והשפלות יהודים בהר רק מלבים את האלימות ולא מונעים אותה".

עוד הפנה ארגון זה ביקורת כלפי הממשלה "מי שטוען שהמקום קדוש לו לא נוהג כך ואנו דורשים מהמדינה לשמור על הר הבית לפי חוק המקומות הקדושים. עולי הר הבית המסורים ימשיכו לפקוד את הר הבית בכל עת בה יוכלו לעשות כן, ומצפים לנקיטת יד קשה כלפי המתפרעים האלימים והמבזים את המקום הקדוש והנוהגים לשחק כדורגל ולהשחית את מתחם הר הבית. על מדינת ישראל לאפשר מיידית ליהודים להיכנס ולקיים פולחן דתי בהר הבית בכל יום ובכל שעה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.