23:30 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפיד: "אם אהיה ראש הממשלה – אחזיר את לימודי הליבה"

לפיד: "אם אהיה ראש הממשלה – אחזיר את לימודי הליבה"

הגזירות על החרדים יחזרו? הבוקר (ה') התראיין יאיר לפיד, שזוכה בסקרים אחרונים לתמיכה גבוהה מזו של ראש הממשלה נתניהו, לגלי צה"ל. לפיד התתחייב בשיחה עם ירון דקל ועמית סגל כי "אם אעמוד בראש הממשלה – אחזיר את חובת לימודי הליבה, כתנאי לתקצוב מוסדות". "אנחנו צריכים שכל ילד בישראל ילמד מתמטיקה ואנגלית", אמר לפיד, "זה לא …

הגזירות על החרדים יחזרו? הבוקר (ה') התראיין יאיר לפיד, שזוכה בסקרים אחרונים לתמיכה גבוהה מזו של ראש הממשלה נתניהו, לגלי צה"ל. לפיד התתחייב בשיחה עם ירון דקל ועמית סגל כי "אם אעמוד בראש הממשלה – אחזיר את חובת לימודי הליבה, כתנאי לתקצוב מוסדות".

"אנחנו צריכים שכל ילד בישראל ילמד מתמטיקה ואנגלית", אמר לפיד, "זה לא במקום לימודי תודה, זו לא מלחמה נגד החרדים. בציבור החרדי יש הסכמה רחבה שאין שום סיבה בעולם שילדים במדינת ישראל לא ילמדו מתמטיקה ואנגלית".

בשיחה נמנע לפיד מלבטא עמדה באשר למעמד השבת והסטטוס-קוו, אבל הביע תמיכה ב"שבת ישראלית", כלשונו. "אני מסתכל על פרשת המרכולים, ואני לא נגד סגירה, אבל AM:PM זאת לא אידיאולוגיה", אמר.

התבטאויות אלו הן חלק ממסעו של לפיד אל לב הבוחר החרדי. לפני כחודש וחצי, התראיין יו"ר 'יש עתיד' לרדיו 'קול חי' והתנער מהתדמית שיצר לעצמו כי הוא שונא חרדים. "האם בכל פעם שיש ויכוח עקרוני הפתרון הוא לצעוק 'שונאים אותנו'?", שאל.

"אשמח ללמוד, תסביר לי, איך יכול להיות בעיה שממשלת ישראל אומרת 'אנחנו נשלם רק למי שלומד ליבה. האם לא סביר שמי שמקבל מהמדינה שקל יצטרך ללמוד ליבה?".

הפטריוטים דנים בתגובתו של לפיד בראיון בגל"צ

לטענתו, בהיותו שר אוצר הוא הזרים כספים רבים לנוער נושר מקרב המגזר החרדי. "יש כאן חברה בישראל והיא צריכה לפעול ביחד, לכל ילד במדינה ערבי חרדי וחילוני – אני מחויב לו ואני מחויב לתת לו את המקסימום האפשרי. מחקר אחרי מחקר אומר שהצעירים החרדים מתקשים להשתלב בחיי העבודה".

על הטענות מצד הציבור החרדי כאילו מעשיו מונעים משנאה אמר יו"ר 'יש עתיד': "אסור להתווכח על שום נושא במדינת ישראל מבלי שתואשם בשנאה, אשמח ללמוד, תסביר לי, איך יכול להיות בעיה שממשלת ישראל אומרת 'אנחנו נשלם רק למי שלומד ליבה" מוסיף לפיד "האם בכל פעם שיש ויכוח עקרוני הפתרון הוא לצעוק 'שונאים אותנו'? תשאל את משולם נהרי מי נתן לו הכי הרבה כסף לנוער חרדי?".

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"