2:13 25/11/2017
דף הבית > אשת חיל > לא לגברים בלבד: כך תלמדנה להחליף גלגל

לא לגברים בלבד: כך תלמדנה להחליף גלגל

תביעה ייצוגית הוגשה נגד חברת הביטוח איי.די.איי שמפעילה את ביטוח ישיר ותשעה מיליון. הסיבה: שירות החלפת הגלגל במסגרת ביטוח הרכב הוצע לנשים בחינם ולגברים בתשלום. האם זה פוגע בשיוויון ואיך גם אתן יכולות ללמוד?

תביעה ייצוגית הוגשה נגד חברת הביטוח איי.די.איי  שמפעילה את ביטוח ישיר ותשעה מיליון. הסיבה: שירות החלפת הגלגל במסגרת ביטוח הרכב הוצע לנשים בחינם ולגברים בתשלום. המשך ההליך המשפטי צפוי בדצמבר. נושא השיוויון עולה בשנים האחרונות על סדר היום הציבורי, נשים מבקשות לקבל שכר כמו גברים ושיתייחסו אליהן כשוות בין שווים. האם עובדה שעל שירות החלפת גלגל הן אינן משלמות אך גברים כן פוגע גם בנושא השיוויון?

תהילה דויטש מעבירה סדנאות רכב לנשים בהן היא מלמדת בין השאר כיצד להחליף פנצ'ר בגלגל לבדוק שמן וכל הקשור לתחזוקת רכב. בדקנו איתה מה היא חושבת על פסיקת בית המשפט – האם לפסוק שנשים לא יכולות להחליף פנצ'ר זו אפליה והצ'ופר שניתן להן בחינם הוא לא בסדר?

 

 

מאיפה נולד הרעיון הזה?

לפני כמה שנים הייתה לי תקלה ברכב ולא היה לי מושג מה לעשות, ביקשתי מבחור שעבר ברחוב עזרה ובאותו הרגע הבנתי שאני כמו הרבה נשים לא כל כך מבינה בכל התחום של הרכב והחלטתי ללמוד את זה. לפני שנה וחצי פתחתי את הבלוג "אוטול'ה" ולאחר מכן יזמתי סדנאות – חלקן במוסך חלק מעבירה בעצמי. בסדנאות נשים לומדות את כל מה שקשור לתחזוקת הרכב.

"אני חושבת שהמצב הנתון כיום מנציח את הסטריאוטיפ. אין שום סיבה שנשים לא תוכלנה להחליף גלגל בעצמן. כל אחת יכולה ללמוד את זה, המחסום הוא בעיקר פסיכולוגי. כמובן שיש נשים בהריון או מבוגרות שלא יכולות לעשות זאת, אך באותה מידה גם יש גברים מבוגרים או חלשים שלא יכולים לעשות את זה. אם אנחנו רוצות שיהיה שיוויון אנחנו צריכות לספוג את זה גם בדברים שפחות נוח לנו או שצריך בשביל זה לשלם 80 ש"ח בשביל שבאמת יראו אותנו שוות בין שווים ולא להנציח את הסטריאוטיפ שאנחנו יותר חלשות או עדינות"

היכן את מעבירה את הסדנאות?

הסדנאות מועברות בכל הארץ, חלק מהסדנאות אני מעבירה בעצמי. הסדנא עולה 245 ש"ח לכל משתתפת. ניתן לבדוק באתר שלי אוטול'ה על מועדי הסדנאות הקרובים.

 

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

יו"ר עמותת "בת מלך": האלימות חוצה מגזרים

עמותת "בת מלך" המסייעת לנשים דתיות וחרדיות יוצאת בקמפיין למאבק באלימות נגד נשים. עו"ד צילית יעקובסון: "נשים במגזר החרדי מתקשות לדבר על זה"