אתומל (ב') הוקרא בפני החייל אלאור אזריה כתב האישום בבית הדין הצבאי ביפו. בתגובה הקריאו סנגוריו של החייל את תשובתם. לדברי הסניגורים, מקרים דומים בעבר הסתיימו בנזיפה ולכן העמדתו לדין של אזריה מהווה אפליה. עוד טענה נציגי ההגנה כי אינם בטוחים שהירי שביצע אלאור בראשו של המחבל הוא שהביא למותו.

הם הזכירו שני מקרים, שדומים לטענתם לירי בחברון: הירי של מח"ט בנימין אל"מ ישראל שומר בבן 17 שיידה אבנים ונמלט, והירי של המתנדב המשטרתי במחבל בפיגוע ביפו (שאף צפוי לזכות באות הוקרה).

‏התובע הצבאי, שגויס במיוחד לטובת התיק הזה, סא"ל במיל' נדב וייסמן, אמר כי המקרים אינם דומים. ‏"אף אחד מהמקרים שההגנה הפנתה אלינו לא דומה בכלל. יש הבדל במקום שבו מבוצע נוהל מעצר חשוד (שומר), ויש עניינים שאין בהם כלל הכרעה (יפו)", השיב וייסמן.

לדבריו, "לא מדובר בעבירה קלה, גבולית, שלגביה יש מדיניות כזו או אחרת של אכיפה או תת אכיפה. כאן מדובר בעבירת הריגה. במקום שיש ראיות לכאורה לעבירה חמורה כזו, צריך להגיש כתב אישום. כאן לא מדובר במקרה גבולי, אלא מקרה ברור, שצריך להעמיד לדין".
סנגוריו של אזריה אמרו כי לא יוותרו עד לזיכוי המוחלט של אלאור והוסיפו: "הוא ראה את המחבל זז, הגיע למסקנה כי הוא נושא מטען וירה כדי לנטרל את האיום המוחשי".

הפטריוטים מוטרדים מדבר אחד: החייל מועמד לדין בטענה שהחייל ירה למרות שלא הייתה סכנה לחייו וזה לא ערכי, אז מה כן ערכי? 11 דקות ששוכב אדם, מחבל, גוסס כמו כלב על הכביש ואף אחד לא נגש לטפל בו. אם אין סכנה למה אתם לא נגשים לטפל בו? אם אין סכנה למה חיכיתם? עד שימות? זה יותר מוסרי מהחייל שירה בו?

הפטריוטים

הפטריוטים