בעקבות הפיגוע הערב במתחם שרונה בתל אביב דווחו יריות שמחה באזור חברון ועזה. שני המחבלים ערבים מאיזור דרום הר חברון.

לפי דיווחים שני המחבלים היו מחופשים לחרדים וסעדו לפני ביצוע הירי באחת המסעדות במתחם.

פיגוע קטלני בלב תל אביב: ארבעה בני אדם נרצחו הערב (ד') בפיגוע משולב במתחם הקניות שרונה בתל אביב. פרמדיקים של מד"א פינו לבתי החולים איכילוב ותל השומר את פצועי הפיגוע. ארבעה מהם נפטרו, ועוד ארבעה
במצב קשה. שני מחבלים נוטרלו בזירה.
זירת הפיגוע. שרונה
זירת הפיגוע. שרונה
המחבלים ישבו במסעדת מקס ברנר לפני שיצאו למסע הירי. מנהל הסניף סיפר: "אני יושב במסעדה ואז הם קמו והתחילו לירות. הם לפני זה הזמינו משהו לאכול והתנהלו כמו כל לקוח. בדקתי עם כל העובדים שהם בסדר. הם היו עם תיקים, לא צעקו משהו, הוציאו נשק והתחילו לירות". שני המחבלים בני דודים מאותו כפר באזור דרום הר חברון, ככל הנראה שוהים בלתי חוקיים.
אנה, עדת ראיה: "כולם היו על הרצפה וכולם ברחוב היו על הרצפה וכולם היו בטראומה וראיתי את הדם וראיתי אותו. ראיתי את המחבל, ראיתי מלא יריות ומישהו עם רובה שירה לכל כיוון. הוא פשוט יצא מהמסעדה החוצה וירה בתוך המסעדה ומחוץ למסעדה. התחיל לירות פשוט ברחוב".
אחד המחבלים ירה בנשק מאולתר, השאיר את נשקו ונמלט עד שנורה. כעת הוא נחקר על-ידי שוטרים ואנשי שב"כ. בית החולים איכילוב פתח מרכז מידע לציבור הרחב בטלפון 1255133.
המחבל העצור
המחבל העצור

בפיגוע נכון לשעה זו נרצחו ארבעה, 4 נוספים נפצעו קשה ועוד מספר פצועים קל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בנתב"ג ועשה את דרכו לקריה בתל אביב כדי לכנס דיון ביטחוני. שר הביטחון אביגדור ליברמן היה בלשכתו בקריה בזמן הפיגוע ומקבל עדכונים על חקירת הפיגוע. זהו פיגוע ירי שני מאז תחילת הרמדאן בתחילת השבוע והיה חשש במערכת הביטחון מחידוש גל הטרור עם תחילת הרמדאן.

תומר הגיע לבלות במתחם שרונה: "ישבנו בחוץ והיה צרור של יריות. כל האנשים התחילו לרוץ. זה לא כמו פיגוע רגיל. היריות נמשכו לפחות דקה. הייתה בהלה גדולה וביקשו שנכנס למבנה. סגרו אותנו ומאבטחים באו לבדוק שאנחנו בסדר. מחכים שיפתחו את הכבישים שנלך מפה. הרבה זמן לא ראינו דבר כזה".

כוחות ההצלה במקום הפיגוע
כוחות ההצלה במקום הפיגוע
כוחות ההצלה בזירת האירוע
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20