בצהריים הודיעה אוקראינה כי סיכלה פיגועים שתוכננו להתבצע במהלך הטורניר: "עצרנו אזרח צרפתי שבא לאוקראינה לקנות נשק וחומרי נפץ, מנענו 15 פיגועים שתוכננו להתבצע ערב אליפות אירופה ובמהלכה". לפי האוקראינים החשוד החזיק 125 ק"ג חומר נפץ – והתכוון לפגוע גם במוסדות יהודיים. לפי מידע שחשף ראש השירות החשאי של אוקראינה, וסילי גריצק, נראה כי המזימה הספציפית הזו לא באה מצד גורמי איסלאם קיצוני – אלא דווקא מצד אזרח צרפתי המתנגד לאיסלאם ולהגירה.

מנגנוני הביטחון האוקראיניים טוענים כי סיכלו 15 פיגועי טרור שתוכננו להיערך ערב הטורניר ובמהלכו. לדבריהם הם עצרו אזרח צרפתי שהגיע לאוקראינה ויצר קשר עם ארגונים הסוחרים בנשק במדינה. ההודעה על סיכול שורת הפיגועים, מגיעה מאוקראינה, ארבעה ימים בלבד לפני פתיחת אליפות אירופה בכדורגל בצרפת, יורו 2016.

הטרור והספורט
הטרור והספורט

אליפות אירופה בכדורגל היא אחד מאירועי הספורט הגדולים ביותר בעולם: מדי ארבע שנים היא מושכת אליה מאות אלפי אוהדים מכל היבשת, וגם הפעם צפויים להגיע המונים לערי צרפת כדי לחזות במשחקי הטורניר, שיהיה הגדול אי פעם מבחינת מספר הנבחרות המשתתפות בו – 24.

אלא שהפעם נערכת האליפות כשברקע חשש ביטחוני כבד במיוחד: ארה"ב ומנגנוני ביטחון באירופה הזהירו כי ארגוני ג'יהאד עולמי, ובראשם דאעש, רואים בטורניר יעד יוקרתי במיוחד ועושים כל שביכולתם כדי לבצע פיגועים במהלכו. צרפת ספגה בשנה האחרונה שתי מתקפות טרור גדולות בפריז – האחת בינואר אשתקד שבה נרצחו כ-20 בני אדם והשנייה בנובמבר האחרון, שבה נרצחו יותר מ-130 ועוד מאות נפצעו. החשש הוא מתרחיש דומה במהלך המשחקים כעת.

בתוכנית 'הפטריוטים' הלילה התייחסו לפרשה. אראל סגל פתח ופנה ליריב אופנהיימר "אני מבין שאתה מאוד רוצה לטוס לראות את היורו" "כמובן אני הרי מהאיחוד האירופי" התלוצץ אופנהיימר בעניין.

"תשמעו," אומר סגל "אין לי ספק כי נראה ביור הזה פעילות, השאלה אם בצרפת אני לא בטוח" ענבל גבריאלי עונה לו "אין לי ספק שיעשו ניסיונות וזה עומד להיות אירוע מאוד רגיש".

"אבל" הוסיפה גבריאלי "אני לוקחת את הסיפור למקום יותר ארצי: זו הולכת להיות האליפות הגדולה ביותר עד היום מבחינת מספר המדינות המשתתפות, כמה מדינות עוד צריכות להשתתף כדי שגם אנחנו ניכנס לשם?" הני זובידה אומר "הצרפתים בפאניקה, האבטחה בשמים ואני לא בטוח שזה נגמר". יריב אופנהיימר מוסיף את ראייתו "דווקא האירועים שלא צופים בהם את האירועים, שם זה קורה , ובאירועים המאובטחים עם אבטחה חסרת תקדים, שום דבר לא קורה. אני מקווה שאני מהמר נכון". קלמן לקח את הדיון למקום אחר ואמר שאמא שלו שהגיע מהגלות היתה מרוצה "טוב שנבחרת ישראל נשארת בבית, זה מסוכן שם, למה צריך להתגרות"

הפטריוטים

הפטריוטים