לא ברור איך זה לא קרה קודם: בתי הכלא יעברו בקרוב הליך של – שלא יאפשר עוד לאסירים הביטחוניים להוציא שיחות. כך דווח אמש (ב') בחדשות 2. ההחלטה התקבלה לאחר שהוברר שיש חלק מן המחבלים שלא רק שמבריחים טלפונים – אלא גם משתמשים בהם להכוונת פיגועים.

מדובר במערכות בעלות של כ-12 מיליון שקלים וינטרלו באופן מוחלט את האפשרות לחייג מטלפונים ניידים – והן יכולות להתמקד במתחמים נוספים – כדי לאפשר לסוהרים להוציא שיחות.

תעוד הפריצה לכלא נפחא בשבוע שעבר

כזכור, בימים האחרונים ביצע שירות בתי הסוהר מהלך של 'הפרד ומשול' בבתי הכלא של המחבלים והפריד קבוצות של אסירים – לאחר שעלה חשד כי הם מובילים במשותף פעולות טרור מתוככי הכלא.

צוות של סוהרי ביטחון ולוחמי יחידת "מצדה" של שירות בתי הסוהר פרצו השבוע לכלא נפחא לאגף בו כלואים מחבלי . הפשיטה של הכוחות באה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לכוחות הביטחון על כוונת מחבלי החמאס הכלואים במקום לתכנן פיגועי טרור מתוך הכלא. בחיפושים והסריקות שנערכו באגף נמצאו אמצעי תקשורת וחומרים נוספים בעלי ערך מודיעיני.

בשבועות האחרונם היו הפרות סדר רבות בכלא נפחא שכללו בין היתר אי-עמידה בספירה, אי-הסכמה לצאת מחצר הטיולים ולחזור לתאים. בנוסף בכלא אשל נאסף מידע על החזקת ציוד שאסור בהחזקה.

בעקבות המידע, החליטו בשב"ס לבצע פשיטות על האגפים. במהלך הפשיטות שבוצעו בהפתעה פונו האסירים מהאגפים והועברו לאגפים אחרים בבתי כלא אחרים. בכלא אשל הועברו כל אסירי האגף לכלא הסמוך אוהלי קידר. לאחר פינוי האסירים יכלו הלוחמים לבצע חיפושים דקדקניים שבהם תפסו בין השאר הוראות והכוונות לביצוע פיגועים מחוץ לכלא. מנהיגי האסירים הועברו לאגפים הופרדו מיתר האסירים שאיתם ריצו את מאסרם.:עוד באותו נושא