ראש הממשלה הגיב אמש (ב’) לראשונה לפרסומים בתקשורת על חקירה חדשה ונרחבת המתנהלת נגדו, ועוסקת בתרומות שקיבל לכאורה מאנשי עסקים בזמן כהונתו הנוכחית כראש הממשלה, שהחלה לפני כשבע שנים. נתניהו טען כי מדובר ב”שטויות גמורות”, והוסיף: “בכל פעם שאני בביקור היסטורי בחו”ל ממחזרים את הסיפורים האלה”. דבריו נאמרו בעת ביקורו באפריקה, במהלך טיסה מאוגנדה לקניה, בשיחה עם כתבים המלווים את ביקורו.

בנוסף, תקף נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו את ידיעות אחרונות שפרסם מספר ידיעות על יוקר המסע ההסטורי לאפריקה. ראש הממשלה כתב כי “ב“ידיעות אחרונות“ מבינים שהקשקוש על ”בידוד מדיני“ כבר לא מחזיק מים. אז מה עושים? ממציאים ספין חדש על ”מסע תענוגות“ לאפריקה, תוך ניפוח היסטרי ושקרי של סכום ההוצאות. לא מסע תענוגות, לא חופשה ולא ספארי: ביקור היסטורי בו לו“ז עבודה צפוף מאוד – 4 מדינות ב-4 ימים. ביבשת מתרגשים מאוד ממנו, רק בתקשורת הישראלית יש מי שמנסה לגמד, להכפיש ולדבר על הוצאות הביקור, שתועלתו הכלכלית למדינת ישראל עולה פי כמה וכמה על סך הוצאותיו”.

רה"מ ורעייתו בביקורם אמש באנטבה. צילום: פלאש 90
רה”מ ורעייתו בביקורם אמש באנטבה. צילום: פלאש 90

“כשמדובר בנתניהו”, המשיך ראש הממשלה, “נוני מוזס ושותפיו בכלי תקשורת אחרים זועקים על ”בזבוז“, הגם שמדובר בשקר העומד בניגוד מוחלט ליתרונות הרבים שיצמחו לישראל מביקור חשוב זה. זה כמובן כשעשרות נסיעות מצד נשיאי המדינה לשעבר, שעלו לישראל ממון רב על אף שמדובר בנסיעות טקסיות ונטולות השלכות מעשיות, לא זכו לבדל של ביקורת”.

“ספין מתחלף בספין, בלוף מתחלף בבלוף, המטרה לעולם נשארת: לשקר לציבור כדי להכפיש את נתניהו בכל מחיר, תוך התעלמות מוחלטת מטובת המדינה ומהתועלת שתצמח לה בפן המדיני ובפן הכלכלי. שתפו את האמת שב“ידיעות“ ו-Ynet מסתירים מכם”, סיכם נתניהו.

ממשיך לקניה

נתניהו הגיע אמש לניירובי, בירת קניה, שם ישהה במהלך היממה הקרובה. הוא ייפגש הבוקר עם נשיא המדינה, אוהורו קניאטה, שנכח אתמול בוועידה שבה השתתפו נתניהו ושבעה ראשי מדינות ממזרח אפריקה, שנערכה בארמונו של נשיא אוגנדה בעיר אנטבה.

כמו כן, ראש הממשלה ייפגש היום עם מנהיגים נוצריים בקניה הפועלים למען ישראל, וייקח חלק במפגש של אנשי עסקים ישראלים ואפריקנים שיתקיים גם הוא בניירובי, במטרה לעודד יוזמות משותפות לישראל ולאפריקה. מחר הוא ימריא לתחנה השלישית בביקורו באפריקה, רואנדה, שם ישהה לאורך רוב יום רביעי, לפני שיעבור בשעות הלילה לאתיופיה.

טל מאיר מדווחת מניירובי

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.