0:06 19/12/2017
דף הבית > אשת חיל > חזרה לשגרה על פי סופר נני

חזרה לשגרה על פי סופר נני

השבוע מסתיימת החופשה הארוכה ביותר בשנה ויותר ממליון וחצי ילדים ותלמידים ישובו לגנים ולבתי הספר. איך מתחילים את השנה בצורה הטובה ביותר?

יחד עם ההתרגשות ששבים לספסל הלימודים בבתי הספר ובגנים וההתרגשות של ההורים שחוזרים לשגרה ישנם גם החששות מכיתה חדשה, מורים חדשים ומהסתגלות לשגרה. מיכל דליות, "סופר נני", עוזרת לכולנו להתחיל את השנה בצורה הטובה ביותר:

מתוך התכנית "זה היום"

מה עלינו לעשות כדי להרגיל את ילדנו לגנים או לבתי הספר בצורה הטובה ביותר?

"צריך לייצר את המצבים שהיו קודם בשגרה, הדברים הקבועים והרגילים, צריך לחשוב מה עובד בשגרה, מה ישנו שם שנדרש גם בהתאמה לגיל הילדים ולבית הספר או לגן שהם הולכים. יומיים קודם צריך לספר לילדים שביום חמישי הולכים לבית הספר. ניתן להראות לילדים הקטנים על לוח השנה באיזה יום אנחנו נמצאים ובעוד יומיים שלוש הולכים לבית הספר ולכן צריך ללכת לישון מוקדם, כדי שהגוף יתרגל ולכן החל מהיום חוזרים לישון ב-20:30".

"אסור לנו לשכוח שהילדים הקטנים גם לא יודעים מה זו השעה 20:30, מבחינתם הם הלכו לישון כאשר ההורים שלהם אמרו להם, ההורים צריכים להכניס את עצמם למצב הזה כדי לגרום לילדים לישון יותר שעות, כדי לקום בבוקר. צריך גם להכין אותם באופטימיות".

מה עושים עם המתבגרים שאיתם השיטות ההדרגתיות לא עובדות?

"עם מתבגרים אנחנו באמת נמצאים במקום אחר וההורים צריכים להפנים שאין לנו שליטה על ההתנהגויות של המתבגרים. מה שעובד אצל המתבגרים בהרבה שטחי חיים ולא רק כהכנה לחזרה ללימודים זה יחסים עם ההורים, יחסים כאלה שהילדים נותנים כבוד להורים".

"נכון זה הורים שלעתים עדיין מצרים את צעדיהם או לא מאפשרים להם או עם היד על הברז – גם של כסף ויציאות ובילויים אבל התקשורת שאומרת שמע אני מצפה שמיום שלישי כבר תחזור בשעה נורמלית כדי שיהיה לך כוח להתעורר".

מה עושים עם ילד שחושש מגן חדש או מכיתה חדשה ואומר להורים 'לא רוצה ללכת לגן', איך מתמודדים עם מצבים כאלו?

"לילד הזה אומרים: אני יודעת שאתה לא רוצה ללכת וכנראה שאתה מתרגש ואולי חושש כי זה מקום חדש ולפעמים כשמגיעים למקומות חדשים אפילו מבוגרים שמגיעים למקומות חדשים עדיין חוששים אבל לגן או לבית הספר צריך ללכת ואני אהיה שם ואעזור לך והמורה תעזור לך והחשש מוצדק מאד".

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יותר ויותר נשים יהודיות מתחתנות עם פלסטינים. אילוסטרציה. צילום: פלאש90

"כשראיתי את הבן שלי שם שטיח ומתפלל – הבנתי שזהו"

תיעוד של מפגש יוצא דופן בין 3 נשים יהודיות שחיו עם פלסטינים, ולאחר ההתעללויות שעברו, הן חזרו לחיק היהדות: "הערבים קנאים, אגרסיביים ואלימים, זה לא מתאים פשוט"