לאחר שאתמול ושלשום נרשמו מהומות קשות בהר הבית ומתפללים מוסלמים תקפו שוטרים באבנים, המשטרה הודיעה כי תמנע ביקורי יהודים ותיירים עד תום חודש רמדאן. בתוך כך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים היום התייעצות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו במצב בהר הבית ובהפרות הסדר שאירעו בו בימים האחרונים. בתום ההתייעצות ובהמלצת משטרת ישראל, הוחלט לא לאשר בשלב זה לחברי כנסת לבקר בהר, ונושא זה יידון בשבוע הבא בהתאם להערכת מצב ובכפוף להתפתחויות בהר הבית. השר ארדן עדכן את יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בהחלטה זו.

חה"כ ופעיל   שוחח היום שרונה מן בתכניתנו "היום הזה" ואמר: "בשנה האחרונה משטרת ישראל הובילה קו נחוש ובלתי מתפשר. בימים האחרונים למוסלמים יש דרך מיוחדת לחגוג את הרמדאן, באמצעות סלעים. ההחלטה לסגור את ההר ליהודים נותנת תחושה של פרס לטרור. אני מצפה שהמשטרה תעצור את המסיתים בהר".

בדיון שנערך באולפן "הפטריוטים", אמר מנחה התכנית כי סגירת ההר לביקורי יהודים מראה כי "האלימות משתלמת, שיהודים לא יעלו להר עד לסוף הרמדאן".

איתן זליגר קבע כי הבושה הלאומית האמיתית, עליה מדברים בהקשר של ההסכם עם טורקיה, היא ההתנהלות בהר הבית: "אם היו סוגרים לכולם את ההר, אז בסדר. אבל המשטרה רוצה שקט, אז סוגרים לכולם את ההר. זו הבושה הלאומית!".

הני זובידה תהה מיהו אותו מפכ"ל (אלשיך) שמאלני שסוגר את הר הבית. "עזוב שטויות", הוא הוסיף, "יש איבוד ריבונות גורף באזורים רבים בארץ".

 

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.