סקר של מכון פאנלס פוליטיקס שנערך עבור ערוץ הכנסת מעלה כי לו הפריימריז לראשות מפלגת 'העבודה' היו מתקיימים היום חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הייתה מנצחת וגוברת על יו"ר המפלגה יצחק הרצוג, שזוכה רק במקום השלישי. כמו כן, ח"כ אראל מרגלית, שיצא לאחרונה בקמפיין אגרסיבי, היה גם הוא עוקף את הרצוג ונצמד ליחימוביץ במקום השני.

\

לשאלה "אם היו מתקיימים היום פריימריז לראשות העבודה והיית נוטל בהם חלק, במי היית בוחר?" השיבו 24% כי היו מצביעים לשלי יחימוביץ'. אחריה, עם 21%, הפתיע ח"כ אראל מרגלית שהודיע כי יתמודד מול הרצוג בפריימריז.

הרצוג, שעבר שבוע פוליטי זוועתי מגיע רק למקום השלישי עם 15%. אחריהם בסדר יורד עמיר פרץ, 13%, ועומר בר לב שקיבל 5%.

ראוי לציין כי בניגוד למרגלית יחימוביץ' טרם הכריזה רשמית על התמודדות בפריימריז ורק אמרה כי קרוב לוודאי שההחלטה תהיה חיובית.

בפאנל שניהלו "הפטריוטים" קבעה עירית לינור כי "הרצוג לא הולך להיות יו"ר מפלגת העבודה הבא, כי אף יו"ר העבודה לא ממשיך להיות יו"ר".

לעומתם, שמעון ריקלין טען כי דווקא יחימוביץ' היא זו שתעמוד בראשות העבודה.

אראל סג"ל המשיך וניבא כי הסקר של פאנל פוליטיקס יתבדה וכי אראל מרגלית יוביל את מפלגת השמאל. דווקא יריב אופנהיימר שלל את אפשרות זו ואמר כי מרגלית אינו בעל היכולת להנהיג את המפלגה, כיוון שהוא לוקה בתחום האידיאולוגי.

אופנהיימר הוסיף ואמר כי "המבחן האמיתי של ראש העבודה אינו בתוך המפלגה אלא מחוצה לה".

בתוך כך, פורסם סקר ברשת ב', לפיו מפלגה חדשה בראשות גדעון סער, משה יעלון ומשה כחלון תביס את הליכוד. על פי הסקר, מפלגת פורשי הליכוד תזכה ב-25 מנדטים לעומת מפלגת האם שתניב 21 מנדטים בלבד.

הפטריוטים

הפטריוטים