שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט דורש מראש הממשלה לתקן את הליקויים המופיעים בדו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן. על פי מסקנות הדו"ח נמצאו ליקויים בתפקוד הקבינט במהלך מלחמת לבנון השניה ומבצע צוק איתן.
בדו"ח נכתב כי חברי הקבינט לא שותפו במודיעין איכותי, לא הוכשרו כראוי לתפקידם ולכן לא תיפקדו כראוי בשעת מבחן כאחראים על צה״ל. לאור זאת דרש אתמול השר בנט מראש הממשלה: בצע את התוכנית לתיקון ליקויי הקבינט. דרישה זו היא תנאי של השר בנט וסיעת הבית היהודי לאישור כניסתה של מפלגת ישראל ביתנו לממשלה וליברמן לתפקיד שר הבטחון וחבר הקבינט. השר בנט: ״תיקון ליקויי הקבינט הוא צורך חיוני לביטחון ישראל, ושמירה על חיי אזרחים וחיילי צה״ל. במלחמת לבנון השנייה ובצוק איתן ישראל שילמה מחיר יקר על ליקויים אלו״.

בתגובה לדברי בנט והבית היהודי, שר התיירות יריב לוין ראש צוות המשא ומתן הקואליציוני, הודיע כי "אנחנו לא מנהלים משא ומתן מחודש על פתיחת ההסכמים הקואליציוניים עם אף שותפה, לרבות הבית היהודי".

לא נתפשר על תיק הביטחון ורפורמה פנסיונית

בישיבת סיעת ישראל ביתנו התייחס אביגדור ליברמן שר הביטחון המיועד למשא ומתן הקואליציוני. ליברמן התייחס למחלוקת עם האוצר לגבי הרפורמה הפנסיונית אשר נכון לעכשיו היא המעכבת את חתימת ההסכם הקואליציוני והצטרפות ישראל ביתנו לממשלה. "התפשרנו בנושאי דת ומדינה וחוק עונש מוות למחבלים, אבל שני בנושאים בסיסיים לא נתפשר: תיק הביטחון ורפורמה פנסיונית", אמר ליברמן. " אנחנו רוצים לתקן עיוותים ולא באים שיזרקו לנו עצמות. את ההצעות שקיבלנו ממשרד האוצר אנחנו לא יכולים לקבל".

אם הייתי יכול הייתי מגיש הצעת אי-אימון באופוזיציה

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מתח ביקורת קשה על תפקודו של בוז'י הרצוג כיו"ר האופוזיציה אמר בפתח ישיבת הסיעה בכנסת בצהריים: "השבוע האחרון היה שבוע של ציניות מוחלטת, עיסוק בכיסאות, אף אחד אפילו לא העמיד פנים שהוא מדבר על ערכים. אנשים מקללים אחד את השני בחוץ, ואז נכנסים לחדרים סגורים ומנהלים משא ומתן. השמאל לא היה טוב יותר מהימין. לפיד הוסיף  "אילו יכולתי, הייתי מגיש גם הצעת אי-אמון באופוזיציה. על הדרך שבה הדברים התנהלו מה כל כך מסובך להגיד לא? הרי ראש הממשלה פנה אלינו לפני כמה חודשים להיות שר החוץ ולקבל תיקים, אמרנו 'לא, אין על מה לדבר' – ובזה זה נגמר. כי זה מה שהבטחנו. לא מסובך לעמוד במה שהבטחת".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20