שר החינוך, נפתלי בנט, נאם היום בכנס הרצליה ה-16 בנושא תקווה ישראלית משותפת – חזון או חלום? בדבריו התייחס השר למוסריות בעת לחימה "להישאר במשפט הישן של אמנת ז'נבה שנכתבה על מלחמות קונבנציונליות בעוד העולם החדש מנצל את זה נגדנו זה דבר לא מוסרי. אנחנו צריכים להיות מוסריים. זאת פעולה לא מוסרית להגן על אזרחנו כשמנצלים את מוסריותנו "הדמה" נגדנו. בכל הדברים האלה אנחנו צריכים לפרוץ דרך והעולם יבוא אחרינו".


שר החינוך, נפתלי בנט, בכנס הרצליה ה-16

עוד התייחס בנט אל תפקידו כשר החינוך ואמר כי הוא "שר החינוך של כל ילד וילדה במדינת ישראל – יהודי, ערבי, חרדי, חילוני, דתי, כולם ילדיי שווים". לדבריו מטרתה של ועדת ביטון היא להעצים את "מורשת יהדות ספרד והמזרח, אבל לא מזווית של תיקון קיפוח" וכי כדי ללמוד את מורשת ספרד יש צורך לא רק לסמן וי אלא  "לשזור את הספרדיות לתוך כלל ההוויה ואז נהיה שלמים". ביחס לתקצוב המשרד וצמצום הפערים אמר "אנחנו התחלנו בתקצוב דיפרנציאלי. בתמצית, בהקשר הזה אני אהיה סוציאליסטי, לוקחים מהחזקים ומעבירים לחלשים".

בעניין ערביי ישראל אמר השר בנט  "אני נחוש ואופטימי לגבי ערביי ישראל. אנחנו במגמה מאוד חיובית. מי שמכניס אתכם לפסימיות הוא שוגה" והוסיף "יותר ערבים רוצים להשתלב".

בסוף דבריו פנה השר אל חבריו , ח"כ איימן עודה וזהבה גלאון, ולשר אריה דרעי ואמר "עם כל הויכוחים שלנו, חלילה לנו, שלא היה ייצוג לכל אחד מאיתנו בכנסת ישראל. כי מה שבסוף מייצר את ההוויה המופלאה הזאת שנקראת מדינת ישראל. זה בדיוק הוקטורים והכוחות השונים, הדתיים, הלאומיים, האוניברסליים שיוצרים את השלם".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20