דף הבית > אקטואליה וחדשות > השרה רגב: התשובה לטרור – ריבונות בכל ישובי יהודה ושומרון

השרה רגב: התשובה לטרור – ריבונות בכל ישובי יהודה ושומרון

שרת התרבות והספורט מירי רגב ביקרה היום בישובי גוש עציון וקראה להחלת ריבונות ביו"ש. השרה הצהירה על כוונתה להעדיף את ההתיישבות ביו"ש ובפריפריה

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ביקרה היום  בגוש עציון ואמרה "התשובה שלנו לטרור הנוראי זו הריבונות, זו ההתיישבות בארץ ישראל, זאת הציונות".

השרה התייחסה למעשי הטרור בתל אביב, בארה"ב ובפריז ואמרה "אנחנו רואים את אותו אסלאם קיצוני שמנסה כל הזמן להפחיד" ואמרה שהתשובה לכך היא לגדוע את "הראש והיד של מי שמוביל את זה. איראן ומי שעוסק בטרור ובאסלאם קיצוני". לדברי השרה "התשובה לטרור- ריבונות בכל ישובי יהודה ושומרון. והראשונים -גוש עציון, כי פה התחילה ההתיישבות הציונית".


השרה מירי רגב בסיור בגוש עציון. צילום: דוברות המועצה גוש עציון

השרה הזכירה כי בקדנציה הקודמת בתפקידה כיו"ר ועדת הפנים והסביבה בכנסת, היא הובילה מהלך שנכנס לתוקף בכנסת הנוכחית ולפיו בענייני ההתיישבות יטופל כל נושא בועדה הרלוונטית אליו ולא עוד תחת ועדת משנה של ועדת חוץ ובטחון לענייני איו"ש.

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, וסגנו ליווי את השרה ואת הצוות המקצועי של משרדה בסיור עבודה לקידום התרבות והספורט בגוש עציון. השרה ביקרה במקומות מרכזיים בישובי הגוש ובשמורת עוז וגאו"ן שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגלעד שאער ז"ל. בסיום הסיור נפגשה השרה עם אמנים מקומיים בישוב תקוע וציינה שעידוד היצירה בתקוע הוא חלק מהחזון שלה לשיווין בזכות בתרבות. על פי הקריטריונים החדשים של משרד התרבות, התקצוב הממשלתי יהיה ישיר ולא תלוי ביכולת הרשות המקומית.

בעמוד הפייסבוק כתבה היום השרה רגב  "תקציב משרד התרבות יעודד צדק תרבותי ויצמצם את הפערים החברתיים. מעתה מוסדות התרבות נדרשים לדווח על הופעות בפריפריה וביו"ש כחלק מהליך קבלת התקציבים. המהפכה שהצהרתי עליה מיום כניסתי לתפקיד קורמת עור וגידים, השינויים הגיעו לשטח ואני גאה מאוד להוביל את המהפכה הזו".

 

השרה מירי רגב שמורת עוז וגאו"ן לזכר ששולת הנערים. צילום: דוברות גוש עציון
השרה מירי רגב שמורת עוז וגאו"ן לזכר ששולת הנערים. צילום: דוברות המועצה גוש עציון

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון