ח"כ  בראיון ל-

 

האם ישראל ניצבת בפני איום חדש או שמא הדריסה בארמון הנציב הוא סוג חדש של ? את השאלה הזו הציב ג'יימס גמראסאמי, מגיש ברשת החדשות הבריטית BBC בפני ח"כ שרון השכל (ליכוד). גמראסאמי שאל אם מדובר הפיגוע, הראשון מסוגו מזה שלושה חודשים, קשור בעיני חברת הכנסת לגל הטרור של השנה שחלפה.

השכל השיבה ואמרה כי "לא מדובר במשהו חדש". " זה קרה כבר 15 פעמים בעבר. פעמים במשאית, לפעמים במכונית. מטרת המתקפות דומות לתקיפות בטרור, הכול נעשה בשם האסלאם הקיצוני. זה מקודם דרך דאעש או חמאס שחוגג את התקיפה או דרך הרשות הפלסטינית שלא גינתה את זה".

השכל הזכירה את איומו של ואת הדרשות במסגדים לפיהן העברת השגרירות האמריקאית לירושלים תגבה מחיר דמים כבד."רק לפני מספר ימים איים שאם ארה"ב תעביר שגרירותה לירושלים, יהיו תקיפות רבות מהסוג הזה. אנחנו יכולים לראות היום שההסתה החוזרת בערוצי הטלוויזיה ובמערכת החינוך משפיעה על האוכלוסייה והיא מסיתה אזרחים לקחת חלק בפעולות טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים".

פיגוע הדריסה הקשה אמנם עורר תגובות תומכות מצד מנהיגי העולם, שמיהרו להתייצב לצידה של ישראל. הבית הלבן, שנמצא במחלוקת קשה עם , הוציא הודעת גינוי בה נכתב כי "ארצות הברית מגנה במלוא החריפות את מתקפת הטרור בירושלים, בה נהרגו ארבעה חיילים ישראלים ונפצעו רבים אחרים. אנו מציעים את מלוא תמיכתנו לשותפינו הישראלים בזמן שהם מפענחים מי עומד מאחורי ההתקפה". אולם נראה כי התקשורת העולמית עדיין מתקשה להבין את המצב בירושלים וזקוקה להבהרות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.