12:41 24/10/2017
דף הבית > חם ברשת > השכל ל-BBC: "הפיגוע – כתוצאה מאיום אבו מאזן"

השכל ל-BBC: "הפיגוע – כתוצאה מאיום אבו מאזן"

לאחר שה-BBC יצא בכותרת על פלסטיני שנורה לאחר ש"לכאורה" פגע באזרחים, ח"כ שרן השכל הזכירה את סדר השתלשלות העניינים כפי שקרה באמת

ח"כ שרן השכל בראיון ל-BBC

 

האם ישראל ניצבת בפני איום חדש או שמא פיגוע הדריסה בארמון הנציב הוא סוג חדש של טרור? את השאלה הזו הציב ג'יימס גמראסאמי, מגיש ברשת החדשות הבריטית BBC בפני ח"כ שרון השכל (ליכוד). גמראסאמי שאל אם מדובר הפיגוע, הראשון מסוגו מזה שלושה חודשים, קשור בעיני חברת הכנסת לגל הטרור של השנה שחלפה.

השכל השיבה ואמרה כי "לא מדובר במשהו חדש". " זה קרה כבר 15 פעמים בעבר. פעמים במשאית, לפעמים במכונית. מטרת המתקפות דומות לתקיפות בטרור, הכול נעשה בשם האסלאם הקיצוני. זה מקודם דרך דאעש או חמאס שחוגג את התקיפה או דרך הרשות הפלסטינית שלא גינתה את זה".

השכל הזכירה את איומו של אבו מאזן ואת הדרשות במסגדים לפיהן העברת השגרירות האמריקאית לירושלים תגבה מחיר דמים כבד."רק לפני מספר ימים אבו מאזן איים שאם ארה"ב תעביר שגרירותה לירושלים, יהיו תקיפות רבות מהסוג הזה. אנחנו יכולים לראות היום שההסתה החוזרת בערוצי הטלוויזיה ובמערכת החינוך משפיעה על האוכלוסייה והיא מסיתה אזרחים לקחת חלק בפעולות טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים".

פיגוע הדריסה הקשה אמנם עורר תגובות תומכות מצד מנהיגי העולם, שמיהרו להתייצב לצידה של ישראל. הבית הלבן, שנמצא במחלוקת קשה עם ירושלים, הוציא הודעת גינוי בה נכתב כי "ארצות הברית מגנה במלוא החריפות את מתקפת הטרור בירושלים, בה נהרגו ארבעה חיילים ישראלים ונפצעו רבים אחרים. אנו מציעים את מלוא תמיכתנו לשותפינו הישראלים בזמן שהם מפענחים מי עומד מאחורי ההתקפה". אולם נראה כי התקשורת העולמית עדיין מתקשה להבין את המצב בירושלים וזקוקה להבהרות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גלבוע אחרי הפציעה. צילום: דוברות השר אורי אריאל

פצוע הפיגוע: ועדה רפואית של משרד הביטחון משפילה אותי

שוקי גלבוע, איש כיתת הכוננות שהוזעק לביתם של משפחת אריאל בפיגוע האכזרי בקרית ארבע, נדקר ע"י המחבל ואיבד את עינו. בפוסט שהעלה לפייסבוק, שוטח גלבוע את ההתמודדות הקשה שלו ושל דומיו מול הוועדות הרפואיות