דף הבית > אקטואליה וחדשות > המשטרה: הוחמרה מדיניות החזרת גופות מחבלים

המשטרה: הוחמרה מדיניות החזרת גופות מחבלים

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, החמיר את תנאי החזרת גופות המחבלים לאחר שהלויותיהם הפכו למסעות הסתה נגד ישראל

בעקבות ההסתה בהלוויותיהם של מחבלים החליט השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, להחמיר את תנאי החזרת גופות המחבלים. עפ"י ההחלטה, מסעות הלוויה וקבורת מחבלים ממזרח ירושלים לא תתאפשר בשכונות או בכפרים שלהם, אלא בבתי קברות מוסלמיים אחרים שייבחרו על ידי המשטרה.

ההחלטה התקבלה לאחר שנשמעו קריאות הסתה נגד מדינת ישראל בהלוויתו של המחבל עלאא אבו ג'מל שביצע את הפיגוע ברחוב מלכי ישראל באוקטובר האחרון.  בפיגוע זה נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי כאשר המחבל התנגש בתחנת האוטובוס במכוניתו ולאחר מכן יצא מהרכב ותקף את קורבנותיו בסכין קצבים.

בני רבינוביץ אמר על ההחלטה "ההחלטות של ארדן הם החלטות דקלרטיביות בשביל לרצות את ההמון בשביל לרצות את הריקלינים למיניהם" ואכן שמעון ריקלין שיבח ואמר "כל הכבוד לארדן כל דבר שיכול לגרום להם קושי הוא טוב".

ארי שמאי אמר "מה שימנע מהם זה לא הריסת בתים ולא גירוש משפחות. או סטטוס קוו או שתאמין בשלום".

בתגובה שאלה ענבל גבריאלי "למה תמיד צריך להיות הילד כאפות שיורים בתוכו והורגים בתוכו ואנחנו צריכים לעכל?"

ארי שמאי קטע אותה ואמר "מדינת ישראל היא לא ילד כאפות היא הילד הבריון שמחלק כאפות לכל השכנים" והוסיף "הרבה יותר ערבים נהרגו בסכסוך מאשר יהודים".

ליטל שמש ואלירז שדה הבהירו מיד כי "זה לא עניין של מספרים".

 

הפטריוטים

הפטריוטים

אולי יעניין אותך גם

"אני מאשים" – הגרסה הבריטית של הרב יונתן זקס

בצל האנטישמיות הגואה במפלגת הלייבור, הרב הראשי לשעבר של בריטניה, יונתן זקס, נאם בפני חברי הפרלמנט הבריטי: "הסכנה שכל ציביליזציה נצבת בפניה היא אובדן הזיכרון הקולקטיבי"