ההסתה ברשתות החברתיות נגד ח"כ נמשכת. הבוקר פורסם סרטון המסית נגד חבר הכנסת גליק בעמוד הפייסבוק שלו. בסרטון נראית דמות מחזיקה שלט עליו מצויירת מנורה וכיתוב: "אני אהרוג ". לאחר שהשלט מוסר נחשפת דמות עטופה בכאפיה האוחזת בידה האחת סכין קצבים ובזרועה האחרת עוטה תפילין כשעל צווארה תלויה סכין נוספת. העניין הועבר לטיפול גורמי האבטחה הרלוונטיים.

סרטון ההסתה האחרון נגד ח"כ גליק

הסרטון פורסם ע"י פרופיל פיקטיבי בפייסבוק בו נעשה שימוש בתמונתו של אחד מחברי הפייסבוק של גליק לו זקן ג'ינג'י בדומה לזקן המופיע על פניה של הדמות בסרטון. חבר הכנסת יהודה גליק הגיב לסרטון המזעזע:"אנחנו ממשיכים קדימה. כמו שאנחנו ממשיכים לגור ולנסוע בעתניאל, נמשיך לעלות להר הבית וננקוט באמצעי הזהירות הנדרשים". גליק ביקש להזכיר כי היום מתקיימת צעדה ממקום הרצח של מיכאל מרק ז"ל לעתניאל וכי ביום שלישי בבוקר תתקיים עלייה להר הבית לזכרה של הלל יפה אריאל ז"ל.

הפרופיל שפרסם את סרטון ההסתה. צילום מסך פייסבוק
הפרופיל שפרסם את סרטון ההסתה. צילום מסך

בתחילת החודש תוגברה האבטחה סביב חבר הכנסת יהודה גליק בעקבות סרטון אחר בו הוצגה הדמיה של רצח חבר הכנסת בפתח ביתו ע"י חוליית מחבלים שחדרה לישוב עתניאל בו הוא מתגורר. בסוף הסרטון שנמשך כשתי דקות וכותרתו "יהודה גליק אתה הבא בתור, אין לכם מקום בפלשתין"  איימו יוצרי הסרטון ברצח  על יהודים העולים להר הבית: "למסגד קריאת יהודים אסורה לעולמים. מי שעובר על זה – שיבוא עם תכריכים, כי גורלו יהיה כמו יהודה גליק".

באוקטובר 2014 נורה יהודה גליק בצאתו ממרכז מורשת בגין לאחר שהמחבל, לאחר מועתז חיג'אזי שעבד במקום, ניגש אליו ובטרם ירה בו 3 כדורים אמר "אני נורא מצטער, אני חייב לעשות את זה כי אתה אויב של אל-אקצא".

גליק ששימש באותה תקופה כיו"ר הקרן למורשת , עבר אשפוז ארוך שהציל את חייו ותהליך שיקום שבסופו החליט להתמודד שוב ברשימת הליכוד לכנסת. הוא הוצב המקום ה-33 ברשימה כנציג יהודה ושומרון והחל לכהן בכנסת בחודש מאי האחרון בעקבות התפטרותו של השר משה יעלון.

בנאום ההשבעה שלו בכנסת התייחס אל סוגיית הר הבית ואמר: "לא אסכים שהמרכז העולמי לטוב ואור, ימשיך להיות מקור הסתה. לא הגיוני שיהודי בן 90 ייעצר כי לא מלמל בלחש תפילה. והנה, הפלא ופלא, כשמגרשים את הבריון השכונתי, כפי שקרה, האלימות מצטמצמת. האחריות היא על האלימים, לא על הקורבנות".

הסתה פלשתינית המעודדת את רציחתו של יהודה גליק. מבט לתקשורת הפלשתינית
הסתה פלשתינית המעודדת את רציחתו של יהודה גליק. מבט לתקשורת הפלשתינית
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.