הערב נחת ראש הממשלה ברואנדה, המדינה השלישית בה ביקר במסגרת מסעו להידוק היחסים עם יבשת , ואמר “הבנייה בירושלים והבנייה במעלה אדומים, עם כל הכבוד, זה לא מה שמרחיק את השלום. מה שמונע את השלום זה קודם כל ההסתה המתמדת נגד קיומה של מדינת ישראל בגבול כלשהו, והגיע הזמן שאומות העולם כולן יכירו באמת הפשוטה הזו”.

ראש הממשלה בנאומו הערב

“יש גם אמת שנייה – הדרך לפתור סכסוכים זה על ידי המשא ומתן” אמר נתניהו “אנחנו מוכנים כל הזמן לנהל משא ומתן ישיר ללא תנאים עם שכנינו, אבל הם אינם מוכנים לקיים אותו איתנו. אלה שני הדברים שמונעים את השלום ולא עוד כמה דירות ליד עיריית מעלה אדומים, או כמה שכונות בירושלים”.

עוד אמר ראש הממשלה “אנחנו חייבים את היכולת להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. ברואנדה כוחות השלום של האו”ם לא הצליחו לשמור על השלום. לא רק שכשלו בשמירה על השלום, אלא לא ענו לקריאות הבהולות לישועה בפני שואה קרבה ובאה. הם ברחו. אנחנו לא יכולים לשלוח למיקור חוץ את שלומנו וביטחוננו”.

במסגרת ביקורו באפריקה נחת הבוקר ראש הממשלה,, בבירת לקיגאלי ונפגש עם נשיא , פול קגאמה.  השניים סיירו באתר הזיכרון לרצח העם הרואנדי ומשם המשיכו לשיחה בלשכתו של הנשיא.

אמש שהה נתניהו בניירובי בירת קניה ונפגש עם נשיאה, אוהורו קניאטה. בעמוד הפייסבוק סיפר נתניהו על הפגישה עם הנשיא “שמחתי לשמוע ממנו שהוא ומנהיגים נוספים, איתם נפגשתי אתמול בפסגה היסטורית באוגנדה, יפעלו להחזיר את ישראל למעמד של משקיף בארגון אחדות אפריקה”. בעבר נהגו מדינות אפריקה לצדד במדינות ערב כשאלו יצאנו נגד ישראל, כעת הידוק יחסים עם היבשת יפתח אפיקים דיפלומטים חדשים.

“יש לזה משמעות מאוד גדולה מבחינתנו. אפריקה היא יבשת עם חמישים וארבע מדינות האפשרות לשנות את הכיוון שלהן והיחס שלהן לישראל היא שינוי אסטרטגי במעמדה הבינלאומי של ישראל. יש לזה תהודה כבר עכשיו באפריקה ובהמשך תהיה לכך תהודה גדולה ביחסים הבינלאומיים של ישראל ובניסיון שלנו להביא למספר גדול מאוד של מדינות שתומכות במדינת ישראל” הסביר ראש הממשלה.

ראש הממשלה נוחת ברואנדה

.

 

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.