בית הספר 'שבח מופת' יועתק לצפון תל-אביב. כך סיכמו ביום שישי שר החינוך נפתלי בנט וראש עיריית תל-אביב רון חולדאי. זאת בניגוד לנוסח ההודעה שהפיצו השניים לפיה בית הספר "שבח מופת" לא יהפוך לבית ספר לפליטים ובית הספר ימשיך לפעול בהרכב אוכלוסייתו הנוכחי.

מחאת ההורים ביום פתיחת הלימודים בבה"ס שבח מופת. צילום: פלאש 90
מחאת ההורים ביום פתיחת הלימודים בבה"ס שבח מופת. צילום: פלאש 90

המבנה הנוכחי של בית הספר יוסב לטובת בית ספר עבור אוכלוסיית המסתננים שנמצאת בדרום תל-אביב.

בהודעה הרשמית מיום שישי סיפרו בנט וחולדאי כי יוקם צוות מקצועי בין משרד החינוך לבין עיריית תל אביב לטיפול בנושא כשאחת מהאופציות שעל הפרק הוא העתקתו של ביה"ס "שבת מופת" לצפון תל אביב, כאשר עיריית ת"א תקצה את המקום ומשרד החינוך יממן. במידה ואכן אופציה זו תתממש הרי שמבנה ביה"ס "שבח מופת" בדרום תל אביב עשוי לשמש כבית ספר לילדי המסתננים והפליטים המתגוררים בדרום תל אביב.

כעת מסתבר כי אופציה זו היא האפשרות אותה מובילים במשרד החינוך.

תושבי דרום ת"א: "תרגיל שקוף"

כזכור,  ביום חמישי האחרון, יום פתיחת שנת הלימודים, התקיימה בבית הספר הפגנה נגד שינוי ייעודו של בית הספר וועד ההורים השבית את הלימודים, זאת על אף התנגדות מנהל ביה"ס מקס סיוון.

סרטון ההפגנה ביום 31.08.16, מתוך עמוד הפייסבוק של שפי פז

שפי פז, פעילה חברתית המתגוררת בדרום תל אביב, כתבה ביום שישי בעמוד הפייסבוק שלה:

"בנט וחולדאי, תשכחו מזה. לא ייבנה עוד בית ספר לילדי מסתננים בעוטף תחנה מרכזית. לא במקום שבח-מופת ולא בגינת לווינסקי ולא בשום אתר אחר שיקפוץ במוחו הקודח של ראש עיר צפון תל אביב".

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210375885733780&set=a.1124873242322.21525.1241865650&type=3&theater

"התרגיל כל כך שקוף. מישהו מהעירייה הדליף את הסיפור בדיוק לפני פתיחת שנת הלימודים בידיעה שתתעורר מהומה. ליברמן התערב. חולדאי שיחק אותה פגוע. ביבי אמר את מה שאמר. אסף זמיר (דובר עיריית ת"א) נשלח לשקר בתקשורת. בנט ניסה למצוא פשרה".

"והתוצאה: לחולדאי יש מבנה מן המוכן לילדי המסתננים בדיוק איפה שהוא רוצה אותם (דרום ת״א), שבח מופת יקבלו מבנה חדש במקום הראוי לבית ספר מצטיין (צפון ת״א), אנחנו נשלם כרגיל את מחיר הציניות והגועל נפש, והמצקצקים יגידו שירדנו נמוך.

"ואם מחולדאי הפושע אין לנו שום ציפיות, האכזבה מבנט היא תהומית. תגיד, נפתלי, מתי החלטת לנטוש את תושבי דרום תל אביב ולהפוך למשת״פ של נוגש העבדים?"

פז סיכמה את הפוסט בקריאה לעוקביה להביע את מחאתם מעל עמודי הפייסבוק של חולדאי ושל בנט.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20