האו"ם ארגן אירוע בהשתתפות חברי תנועת ה-BDS, כך מאשים שגריר ישראל באו"ם .  מחלקת קשרי הציבור של האו"ם ארגנה סמינר תקשורת בינלאומי תחת הכותרת "השלום במזרח התיכון" בעיר פרטוריה, בירת דרום אפריקה.

אל הסמינר, שנמשך כשלושה ימים, הוזמנו במאים, עיתונאים, פוליטיקאים, אקדמאים ומומחים מתחומים שונים ומטרתו הרשמית: "לחקור דרכים חדשות לתאר את סיפורו המורכב של הקונפליקט הישראלי פלסטיני".

האו"ם. "מיליונים בנרטיב הפלסטיני"
האו"ם. "מיליונים בנרטיב הפלסטיני"

דנון תקף את התנהלות האו"ם, שכן זה מחויב להוות גוף הוגן ובלתי תלוי. על אף זאת, לא הוזמן כל נציג ישראלי רשמי לאירוע. לעומת זאת, הנציג הפלסטיני באו"ם והשגריר הפלסטיני לשעבר לאיחוד האירופי לקחו חלק משמעותי בסמינר. יתרה מכך, רובם המוחלט של הדוברים בסמינר ידועים כבעלי עמדות אנטי-ישראליות ידועות.

במכתב ששלח למזכ"ל האו"ם, כתב דנון כי הוא "מוטרד עמוקות מהשתתפותם הפומבית של תנועת החרם על ישראל באירועי הסמינר ובתמיכה שהביעו בארגון דוברים שונים במהלך הסמינר. תנועת החרם היא תנועה אנטי ישראלית המבצעת קמפיין בינלאומי להפצת מידע מעוות ומוציאה את דיבתה של מדינתי ברחבי העולם. פעילות שכזו נגד מדינת חברה באו"ם אינה יכולה להתקיים תחת חסותו ומטעמו של הארגון."

בהשתתפות ה-BDS

אחד התומכים הנלהבים של תנועת החרם נגד ישראל, סטיבן פרידמן, העומד בראש המרכז לחקר הדמוקרטיה באונ' יוהנסבורג, השתתף בפאנל המרכזי  של האירוע ותקף את ישראל ואת ההוצאה מחוץ לחוק של פעילות תנועת ה-BDS. נציגים רשמיים של תנועת ה-BDS  לקחו גם כן חלק פעיל באירוע ודבריהם אף מצוטטים באתר האו"ם.

דני דנון, שגריר האו"ם בראיון לתכנית "זה היום" ערוץ 20 על דברי נציג האו"ם על הבנייה ביו"ש

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, טוען כי מדובר למעשה בכנס אנטי ישראלי בחסות האו"ם: "לאו"ם ישנה חובה מוסרית לפעול בהתאם לערכים ולעקרונות לאורם הוקם ואירועים מעין אלה פוגעים ביושרתו של הארגון".

השגריר דנון והוסיף: "מצער כי האו"ם בוחר להקדיש 6.5 מיליון דולר מדי שנה לגופים מוטים שייעודם היחיד הוא לקדם את הנרטיב הפלסטיני."

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.