22:43 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש המכון הפתולוגי יעיד: המחבל לא נהרג מהירי של אזריה

ראש המכון הפתולוגי יעיד: המחבל לא נהרג מהירי של אזריה

אם יאמצו השופטים את הדו"ח, אזריה יזוכה מאשמת הריגה. על פי הדו"ח, המחבל מת כתוצאה משני קליעים שגרמו לתסחיף ריאתי ללב ולמוח

האם זו העדות שתכריע את משפט אזריה? "סביר להניח שמותו של המנוח עבד אלפתאה אלשרף נגמר מכשל נשימתי חריף בשילוב עם תסחיף אוויר ללב ולמוח בעקבות פגיעה בריאה הימנית על ידי שני קליעים", כך קובע פרופ' היס, לשעבר ראש המכון הפתולוגי באבו-כביר.

הדו"ח, שהגיע לערוץ 20, יוצג בשבוע הבא בבית הדין הצבאי ביפו. אם השופטים יאמצו אותו, השופטים יזכו את הלוחם שלא הרג את המחבל, אלא ירה בגופתו.

הפטריוטים מדברים על הדו"ח של פרופ' היס

פרופ' היס קובע כי החיילים שירו במחבל הם שגרמו למותו של המחבל. הירי שבוצע לאחר האירוע, כותב היס כי שני הקליעים חדרו לבית החזה וגרמו לפגיעה קטלנית.  יתכן שהירי בראש התבצע בנפגע ללא דופק", כך היס.

היס תקף את דו"ח נתיחת הגופה הרשמי, אותו כתבה ד"ר הדס גיפס וכותב כי "לפי המקובל ברפואה משפטית חבלות לגופת מת יכולות לגרום לפצעי שפשוף, דימומים וקרעים דומים או זהים עם אותן החבלות שנגרמו בחיים".

לדבריו, עדותה של גיפס לפיה יתר החבלות בגופת המחבל לא היו קטלניות – שגויה. עוד מוסיף היס כי בבדיקת הסיטי לא ניתן לקבוע מהו מסלול הירי.

הירי בחברון שהתחיל הכל. צילום: פלאש 90
הירי בחברון שהתחיל הכל. צילום: פלאש 90

"על סמך הנתונים מנתיחת הגופה ודימות כל גופית ובהתחשב במסקנות בחוות דעתו של פרופ' דב שמעון", מסכם פרופ' היס, "סביר להניח שמותו של המנוח עבד אלפתאה אלשרף נגמר מכשל נשימתי חריף בשילוב עם תסחיף אוויר ללב ולמוח בעקבות פגיעה בריאה הימנית על ידי שני קליעים. פגיעת הקליע בראש נגרמה קרוב לוודאי אחר המוות של המוח".

לדברי היס תנועות הידיים שהטעו את אזריה ועוררו את חשדו כי המחבל שולח יד לעבר סכין, נבעו מרפלקס בלבד.

פרופ' היס. צילום: פלאש 90
פרופ' היס. צילום: פלאש 90

בתוך כך, מחר יתחדשו הדיונים במשפט אזריה בבית הדין הצבאי ביפו. בשלב זה ימשיכו עדים מטעם ההגנה לעלות לדוכן העדים ולתת את גרסתם לאירוע בו חיסל לכאורה אזריה את המחבל המנוטרל.

בפורים האחרון הגיע עבד אלפתאה אלשרף לצומת 160 ופצע חייל אחד בפיגוע דקירה. לאלשרף הצטרף מחבל נוסף שחוסל מיידית. אזריה שהגיע לאבטח את הזירה לאחר מכן, ירה בראשו של אלשרף, כשזה היה שכוב על גבו ולא חמוש. מה שהביא את המקרה לידיעת הציבור הוא תיעוד של ארגון השמאל "בצלם", שהפיץ תמונות מהאירוע.

בהכנת הכתבה השתתפה מרב לרנר

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-תמונה1

"האם בית הנשיא צריך לקדם אג'נדות של צה"ל?"

אשת הנשיא נחמה ריבלין הדליקה נר עם מסיימות קורס הפיילוט הראשון של לוחמות שיריון. הפטריוטים: "עכשיו אנחנו בתפקיד החמוצים"