איתן רווה סמנכ"ל מחקר בחברת "מדלן" שמאתר את השוק. עד כה לא רואים את השינויים והתמונה הזו משתקפת גם באתר. לדבריו תכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון עוד לא הצליחה להשפיע על השוק: "מחיר למשתכן עדיין לא קורה. הציבור עדיין לא מאמין לזה".

לדבריו, הדבר היחיד שיכול לשנות את התמונה הוא התממשות התכנית בהיקפים המתוכננים. "אם באמת התכנית תתממש בהיקפים שמדברים עליהם של שלושים אלף דירות בקצב שנתי, זה בהחלט יכול להשפיע. מדובר על דירות בהנחה של שלושים אחוז, הציבור יאמין לזה. אם מחוסרי הדיור יאמינו שזה באמת הולך לקרות בהחלט יכולה להיות נבואה שמגשימה את עצמה. הביקושים לדירות יד שנייה ודירות חדשות אחרות יכולים להירגע.

לדברי איתן, ישנה התאמה באשר למקומות בהם הבנייה רוויה יותר. "במקומות בהם יש יותר בנייה ושם העלייה במחיר מתונה יותר", הוא מסביר.

בחריש נרשמה עליית המחירים שם קפצו בקרוב ל-50% בפחות מ-3 שנים. דירת 4 חדרים כבר מגיעה למיליון ₪. גיל פיינגולד ואשתו ויתרו על המרכז כדי להגשים את חלום הדירה והגיעו לחריש, שם מצאו דירת 4 חדרים כולל חניה ומחסן ב-800 אלף שקל. את המרחק מהמרכז הם עוברים בנסיעת רכב פרטי ב-50 דקות.

"תבואו לחריש", אומר פיינגולד לזוגות הצעירים שצופים. "משקיעים את מה שרוצים, וכל מי שקנה רוצה שזה יצליח".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה