10:09 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כווית נותרה להקשיב, מפגש מיוחד עם ראשי מדינות אפריקה

כווית נותרה להקשיב, מפגש מיוחד עם ראשי מדינות אפריקה

מהפכה דיפלומטית? בזמן הנאום, נציגי המדינה הערבית נותרו להאזין לראש הממשלה. בשולי העצרת: נתניהו ודנון נפגשו עם ראשי מדינות מהיבשת השחורה

נתניהו נואם בעצרת האו"ם, מתוך "לפני כולם"

בהמשך לנאומו בעצרת האו"ם, לפיהם ישראל מקדמת מהפכה דיפלומטית, כבר הלילה (ה') אירעו שני סימנים להגשמת חזונו של נתניהו. במהלך נאום ראש הממשלה קרה אירוע סמלי וחסר תקדים, כך גילה כתב NRG אריאל כהנא.  משלחת כווית לאו"ם על ארבעת נציגיה, נותרה לשבת ולהקשיב לדבריו של נתניהו, ולא נטשה את האולם כפי שנוהגות עשרות בשנים גוש "המדינות הבלתי מזדהות".

כזכור במהלך הנאום, התייחס נתניהו לשינוי הצפוי ביחסים עם מדינות ערב ואמר כי "השינוי המשמעותי ביחס לישראל מתרחש בעולם הערבי. ההסכמים שלנו עם מצרים וירדן הם עוגנים של יציבות במזרח התיכון. בפעם הראשונה בחיי מדינות רבות באזור, הן מבינות שישראל אינה אויב אלא בעלת ברית, נגד איראן ודאעש – אויבינו המשותפים. אני מאמין שבשנים הבאות נעבוד ביחד בגלוי למטרות אלה".

מפגש מיוחד עם ראשי מדינות אפריקה

כמו כן, ראש הממשלה נתניהו נפגש עם ראשי מדינות ונציגים מלמעלה מ-15 מדינות מאפריקה.

ראש הממשלה אמר: "אני מאמין שישראל יכולה להיות שותפה מדהימה למדינות שלכם. טכנולוגיה משנה הכל, והיא לא רק תקשורת, היא גם רפואה, חקלאות וחינוך. אנחנו רוצים לשתף את הטכנולוגיות שלנו אתכם".

במהלך הפגישה אמרו המנהיגים האפריקנים לראש הממשלה כי הם מודים לרה"מ נתניהו ולישראל על שיתוף הפעולה בכל כך הרבה תחומים. הוסיפו כי זהו שיתוף פעולה חשוב מאוד שייטיב עם אזרחי אפריקה וישפר את רמת החיים שלנו.

נתניהו וראשי מדינות אפריקה. צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו וראשי מדינות אפריקה. צילום: קובי גדעון, לע"מ

לאחר מכן, ראש הממשלה ורעייתו יחד עם שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, השתתפו באירוע ייחודי במטה האו"ם בניו-יורק עם עשרות מנהיגים אפריקנים תחת הכותרת: "חדשנות וטכנולוגיה ישראלית באפריקה". אל האירוע התקבלו בתשואות רמות.

האירוע, בראשות ראש הממשלה הוא מפגש פסגה ישראלי-אפריקני אשר יציג את אומת הסטארט אפ לעולם כולו.

חברות טכנולוגיות וסטארט אפים ישראלים, יציגו את הפיתוחים החדשניים שלהם בפני יותר מ-15 נשיאים, ראשי ממשלה ושרים מאפריקה וממדינות מתפתחות, ובפני עשרות שגרירים מרחבי העולם, בכירי או"ם, ונציגי המגזר הפרטי.

ראש הממשלה נתניהו הודה לשגריר דני דנון על ארגון האירועים החשובים הללו.

לא שוכחים את הדר ז"ל

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו והגב' שרה נתניהו סיירו בתערוכת הציורים של הדר גולדין ז"ל, יחד עם הוריו של הדר. שמחה ולאה גולדין והאח צור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו גב' שרה נתניהו עם שמחה ולאה גולדין, הוריו של החייל הדר גולדין תערוכה בבניין האו"ם עם ציוריו ותמונותיו של הדר גולדין. צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו גב' שרה נתניהו עם שמחה ולאה גולדין, הוריו של הדר. צילום: קובי גדעון, לע"מ

התערוכה הייחודית מוצגת בימים אלה באו"ם בזמן שמנהיגי העולם מגיעים לעצרת הכללית. התערוכה היא תחת הכותרת "The Final Peace " ויזמה אותה המשלחת הישראלית לאו"ם.

ראש הממשלה אמר בנאומו באו"ם: "חמאס, ארגון טרור שבאכזריות  בלתי נתפסת, ממאן להחזיר שלושה מאזרחינו ואת גופותיהם של חיילינו הנופלים, אורון שאול והדר גולדין. הוריו של הדר גולדין, לאה ושמחה גולדין, נמצאים אתנו כאן היום. יש להם  בקשה אחת – לקבור את בנם האהוב בישראל. כל מה שהם  מבקשים זה דבר אחד פשוט – היכולת לפקוד את קברו של הדר, בנם שנפל, בישראל. החמאס מסרב. זה לא מעניין אותו".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות