22:58 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "טרור מדיני": ארגוני השמאל קראו לאו"ם לפעול נגד ישראל

"טרור מדיני": ארגוני השמאל קראו לאו"ם לפעול נגד ישראל

נציגים מ"בצלם" ו"שלום עכשיו" נטלו חלק בדיון במועצת הביטחון של האו"ם וקראו לארגון לפעול נגד ישראל. משרד החוץ: "המכשול האמיתי לשלום - הסרבנות הפלסטינית"

חברות מועצת הביטחון של האו"ם התכנסו אתמול (ו') לישיבה מיוחדת, תחת הכותרת: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות". הדיון –  שכונס על ידי מצרים , מלזיה, סנגל, וונצואלה – התקיים בפורמט של "אריה פורמולה" (לא פורמלי).

בדיון השתתפו חברות המועצה וארגונים לא ממשלתיים שדיווחו על הבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, הכשרת ישובים קיימים ביו"ש ובמה שהמארגנים מכנים "הפקעת אדמות של פלסטינים". הארגונים "שלום עכשיו" ו"בצלם" הופיעו בפני חברי המועצה, האשימו את ישראל בכיבוש נגד הפלסטינים וקראו לפעולה של האו"ם ושל הקהילה הבינלאומית נגד מדינת ישראל.

מזכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר, יריב אופנהיימר, מסביר מדוע תומך בהשתתפות "בצלם" בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

מנכ"ל בצלם, חגי אלדד, אמר בדיון: "בכל נשימה של הפלסטינים הם נושמים כיבוש. ישראל לא יכולה לקרוא לעצמה דמוקרטיה בזמן שהיא כובשת עם אחר", בנוסף האשים אלדד את חיילי צה"ל ביחסם לאוכלוסייה הפלסטינית וקרא למועצת הביטחון לפעול נגד המצב בישראל.

נציגת "שלום עכשיו" בארה"ב, לארה פרידמן, אמרה בדיון: "המדיניות הישראלית בהתנחלויות מחסלת את הסיכוי לשלום, אני קוראת למועצת הביטחון להעביר מסר לישראל ולעצור את המדיניות הזו"

השגריר דנון תקף בחריפות את הארגונים הישראליים ואמר: "יומיים אחרי שמתנגדי ישראל באו"ם העבירו החלטה שמטרתה לנתק את הקשר ההיסטורי של העם היהודי עם ירושלים, בחרו ארגונים ישראלים להשמיץ ולהפיץ שקרים נגדנו באירוע שאורגן ותוזמן על ידי המשלחת הפלסטינית. נמשיך להיאבק ולהגיד את האמת מול כל אלא המוציאים את דיבתה של ישראל באו"ם״, אמר דנון והוסיף: ״חבל שארגונים ישראלים הצטרפו היום לטרור המדיני שמנסים הפלסטינים להפעיל באו״ם".

בנייר עמדה שהופץ על ידי המדינות שיזמו את הדיון ציינו המדינות כי: "עצם קיומם והרחבתם של ההתנחלויות על אדמות פלסטיניות שנכבשו ב-1967 מסכנים את פתרון הקונפליקט הישראלי-פלסטיני ואת פתרון שתי המדינות". עוד נכתב בנייר העמדה כי כוחות הביטחון הישראלים אשמים בכך "שהם משגיחים על מעשי אלימות של מתנחלים נגד פלסטינים ולא נותנים להם את ההגנה לה הם זכאים תחת החוק הבינלאומי".

משרד החוץ בירושלים הגיב לדיון במועצת הביטחון של האו"ם, לפיו קיומם של יישובים יהודיים ביהודה ושומרון הוא בלתי חוקי ומהווה "מכשול לשלום" ואמר כי, "הטענות הללו מכחישות אלפי שנים של קשר עמוק בין עם ישראל לארצו. המכשול האמתי לשלום הוא הסירוב המתמשך להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם – סרבנות שבאה לידי ביטוי בדרישה לטהר את יהודה ושומרון מיהודים ובהסתה הבלתי-פוסקת לטרור".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"