שר הפנים , הורה למנכ"לית משרד הפנים אורנה אוזמן בכור, לזמן את מנהל אגף עדות, יעקב סלמה, לשימוע בעקבות החלטתו העצמאית לממן על חשבון משרד הפנים אוטובוסים לערביי ישראל לתפילה במסגד אל אקצה. על פי הודעת דרעי, הדבר נעשה בלי ליידע את השר שהחליט לעצור מיידית את היוזמה והורה כאמור לזמן את סלמה לשימוע.

ביום שלישי האחרון פורסם באתר ערוץ 20 כי משרד הפנים החל לממן הסעות של מוסלמים מרחבי הארץ לִתפילות במסגד אל-אקצה בירושלים. על פי הדיווח, כבר בשבוע שעבר הוסעו מאות מוסלמים לִירושלים, ובמשרד הפנים אומרים כי מדובר רק בספתח וכי יהיו הסעות מאורגנות מדי חודש.

 

קרדיט: האגף לעדות לא יהודיות, משרד הפנים
קרדיט: האגף לעדות לא יהודיות, משרד הפנים

השר דרעי אמר: ״לא סביר שהחלטה כזאת תעשה ללא התייעצות ודיווח וראשי המשרד ישמעו עליה בתקשורת. זה חמור מאד ולכן הוריתי לזמן את מנהל האגף לשימוע״.

עומאר כיאל, המפקח על המקומות הקדושים באגף לעדות לא-יהודיות במשרד הפנים, הסביר אז כי מדובר במסר חשוב של המדינה לאזרחיה המוסלמים.

כמו כן, בליל יום שני קיים השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייעצות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו במצב בהר הבית ובהפרות הסדר שאירעו בו בימים האחרונים. בתום ההתייעצות ובהמלצת משטרת ישראל, הוחלט לא לאשר בשלב זה לחברי כנסת לבקר בהר. זאת לאחר שביקורי יהודים ותיירים בהר נאסרו מוקדם יותר אתמול. בשבוע הבא יידונו האיסורים מחדש, בהתאם להערכת מצב ובכפוף להתפתחויות בהר הבית. השר ארדן עדכן את יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בהחלטה זו.

חה"כ ופעיל  יהודה גליק שוחח עם שרונה מן בתכניתנו "היום הזה" ואמר: "בשנה האחרונה משטרת ישראל הובילה קו נחוש ובלתי מתפשר. בימים האחרונים למוסלמים יש דרך מיוחדת לחגוג את הרמדאן, באמצעות סלעים. ההחלטה לסגור את ההר ליהודים נותנת תחושה של פרס לטרור. אני מצפה שהמשטרה תעצור את המסיתים בהר".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.