23:55 20/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט הכריע: 'שבח מופת' לא ייסגר בפני יהודים

בנט הכריע: 'שבח מופת' לא ייסגר בפני יהודים

לאחר המהומות וההפגנות, הודיע שר החינוך בתיאום עם ראש העיר חולדאי כי בית הספר ימשיך לפעול בהרכב אוכלוסייתו הנוכחי

שר החינוך נפתלי בנט החליט לשים סוף לסאגת בית הספר 'שבח מופת' שתפס את מוקד תשומת הלב עם תחילת שנת הלימודים ועורר סערה פוליטית ואזרחית: "אסור בשום אופן שבית הספר שבח מופת ייסגר או שאופיו הייחודי ישתנה".
השר בנט שוחח עם ראש העיר תל אביב יפו רון חולדאי בעניין והשניים סיכמו כי "בית הספר ימשיך להתקיים בהרכב אוכלוסייתו הנוכחי", הכולל יהודים ומסתננים כאחד, ולא ייסגר. על פי ההחלטה, יוקם צוות מקצועי בין משרד החינוך לבין עיריית תל אביב לטיפול בנושא.

מתוך תכנית 'זה היום' אמש (ה')

בעקבות החלטת עיריית ת"א לאכלס את בית הספר בילדי מסתננים, ועד ההורים ניצל את חגיגות היום הראשון ללימודים על מנת להשבית כמחאה.

"אחרון הטוקבקיסטים"

החלטת העירייה הובילה גם לעימות פוליטי בין רון חולדאי לראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתנגד להחלטה והודיע כי הוא "מצפה מכלל הגורמים – החינוכיים, הממשלתיים והעירוניים – לתמוך בהשארתו במתכונתו הנוכחית לטובת מערכת החינוך ואזרחי ישראל".
על כך ענו בעיריית תל אביב: "למרבה הצער, על אף פניותיה של עיריית תל אביב-יפו לראש הממשלה, בוחר ראש הממשלה להוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים, במקום לטפל בבעיית הזרים שהוא עצמו היה שותף ליצירתה".

בי"ס 'שבח מופת' בדרום תל אביב
לא ייסגר. בי"ס 'שבח מופת' בדרום תל אביב

לא לריכוז

חברת הכנסת קסניה סבטלובה, שפעלה נמרצות כדי למנוע את את סגירת בית הספר אמרה בתגובה: ״אני מברכת כל ההחלטה של משרד החינוך ועיריית תל אביב. כתבתי בתחילת השבוע לשר ולראש העיר. מחיתי אתמול לצידם של ההורים והתלמידים ואני שמחה שקריאותנו נענו״.

סבטלובה הוסיפה כי ״על משרד החינוך ועיריית תל אביב לחשוב כיצד פותחים בתי ספר חדשים, לא כיצד סוגרים קיימים, וודאי שלא בתי ספר מצליחים כמו ״שבח מופת״ שקולט עולים ומביא אותם להישגים לימודיים נפלאים והופך אותם לחלק מהחברה הישראלית. הפתרון צריך להיות שילוב ילדי הפליטים בתוך התיכון הקיים ותיכונים נוספים, לא ריכוז במקום אחד״, סיכמה סבטלובה.

כמו חה"כ סבטלובה, גם מנהל התיכון מקס סיוון, שהתנגד להחלטת העירייה, סובר כי הפתרון טמון בחלוקת אוכלוסיית ילדי המסתננים בין בתי הספר השונים באזור: "הם רוצים להפוך אותו לבית ספר נטו של מסתננים, ואנחנו אומרים לא. יש 6 בתי ספר בדרום ת"א, בואו כולנו נקבל וכולנו נעשה את העבודה. אבל אל תתנו לי לוותר על האוכלוסיה המקורית שלי. רוצים אינטגרציה? בואו נעשה, אנחנו יודעים לעשות אותה הכי טוב, עושים אותה יום-יום".

מתוך 'הפטריוטים' אמש (ה')

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_3

"כשההסתה מגיעה מהשמאל – זו אומנות, לא הסתה"

כותרות העיתונים הבוקר זעקו "הנשיא תחת מתקפה" בעקבות הפצת תמונה של ריבלין חבוש כאפייה ברשתות החברתיות. ליטל שמש על אחריות התקשורת להסתה