שתי ישראליות נוספות ינסו להמשיך הערב את המומנטום שקבעה האלופה מבאר שבע ולהעפיל לשלב הבא של המפעל האירופי. נתחיל עם סגנית האלופה, מכבי תל אביב. המשימה של מכבי אמורה להיות קלה מאוד אחרי הניצחון המשכנע ברומניה על פאנדורי 1-3. למרות הניצחון המשכנע, מאמן מכבי, שוטה ארבלדזה, לא לוקח סיכונים ומתייחס למשחק הערב כאילו מכבי לא מובילה ביתרון מבטיח. ארבלדזה רוצה לסיים את המשחק כבר במחצית הראשונה כדי לאפשר לשחקנים מובילים לצאת למנוחה לקראת המשך המשחקים במפעלים השונים.

תקציר המשחק: פאנדורי – מכבי ת"א

במכבי תל אביב מסתכלים כבר קדימה ליום שאחרי. בקבוצה עוקבים בדאגה אחרי ההצלחה הגדולה של הפועל באר שבע ומבינים כי הם צריכים להתחזק במספר עמדות כדי להחזיר לעצמם את האליפות ולהצליח בשלב הבתים בליגה האירופית, אם אכן יעלו אליו.

מכבי תל אביב מנסה להנחית את תומר חמד וההצעה לשחקן ולקבוצת ברייטון האנגלית שודרגה פעם נוספת. בנוסף, הקבוצה העלתה את ההצעה גם לשחקן סטיב בירנבאום ולקבוצתו די סי יונייטד. בינתיים מכבי לא מצליחה לשחרר את המגן היהודי. גם חמד לא החליט סופית אם הוא חוזר לארץ. השחקן השלישי שמכבי רוצה לצרף הוא עומר אצילי, שחקנה של בית״ר ירושלים. במכבי ייאלצו להמתין להחלטת הבורר בימים הקרובים, שיקבע אם אצילי יישאר בבירה או ישוחרר ונראה כי תשקיע סכום גדול כדי להנחית את השחקן בקרית שלום כדי לשדרג את הקבוצה.

מכבי חוגגת נצחון. צילום: מכבי ת"א
מכבי חוגגת נצחון. צילום: מכבי ת"א

אצל היריבה מהבירה, בית״ר ירושלים, יודעים כי עלייה הערב לשלב הפלייאוף יהיה הישג מדהים. לעומת זאת, בבית"ר ירושלים יודעים שאם לא יעברו את יגלבה הלטבית אחרי התיקו 1-1 בלטביה זה יהיה כישלון גדול. בקבוצה לא האמינו שיצליחו להגיע למעמד הזה, אולם לנוכח ההגרלה הטובה, הפסד הערב יגרום לחוסר שקט במועדון. המאמן רן בן שמעון תירגל באימונים הרכב התקפי שכלל את לידור כהן שמעמדו בקבוצה לא ברור, ועידן ורד ֿשכבש את השער בלטביה.

האוהדים של בית״ר ירושלים מרוצים מהחלטת המשטרה לשחרר את נוי חמני, שחקנה של מכבי הרצליה, שנעצר בפרשת לה פמיליה. המשטרה החליטה שהתיק יייסגר אחרי שבחקירה התברר כי האמל"ח שנמצא בביתם של משפחתו אביו קשורים לבני משפחה ולא אליו.

בית"ר חוגגת נצחון. צילום: משה אשכנזי
בית"ר חוגגת נצחון. צילום: משה אשכנזי

בתוך כך, רן בן שמעון רוצה לצרף כמה שחקני רכש, ורק עלייה של בית״ר לפלייאוף תגרום לאלי טביב להשקיע כדי לחזק את הקבוצה. עלייה לפלייאוף תעשיר את הקבוצה בכסף ועלייה לשלב הבתים בליגה האירופית תגדיל את ההכנסות ממכירת מנויים וספונסרים והמענקים מאופ״א יגיעו לכמה מיליוני שקלים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20