10:17 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > "באנו להראות כמה ישראל שונה ממה שחושבים"

"באנו להראות כמה ישראל שונה ממה שחושבים"

12 בלוגרים מדרום אמריקה הגיעו השבוע לישראל במסגרת פרוייקט upload של סטודנטים מארגון Stand With Us

הבלוגרים שהגיעו לכאן נבחרו בקפידה לפי מידת ההשפעה שלהם ברשתות החברתיות שמסתכמת בתפוצה של למעלה מ-15 מליון עוקבים ברשת. בין הבלוגרים גם נציג מוונצואלה לה אין בכלל יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

רמירו גרסיה ממקסיקו לוקח חלק במשלחת הזו. בטרם הגיע לישראל הוא חשב שיש פה הרבה מלחמות. ההגעה לכאן שינתה את דעתו. כעת הוא חושב שישראל היא מדינה כמו כל מדינה אחרת: "יש פה הכל – יש ערים גדולות כמו תל אביב, יש כאן תרבויות רבות שמשתלבות יחד וירושלים היא העיר הכי אדירה בעולם מכיוון שאפשר לראות בה בני דתות רבות יחד".

רמירו טייל בארץ אך כשביקר בכותל המערבי חש באווירה מיוחדת מאד עד שהרגיש צורך לבכות כשנגע באבני הכותל.

כאשר הוא החל לשתף תכנים במדיה החברתית נתקל לרוב בתגובות חיוביות: "99% מהתגובות היו תודה שהראית לי דרכים שונות לראות את ישראל. קיבלתי רק 2 או 3 תגובות שליליות. אנשים אוהבים את זה".

כאשר נשאל על ידי חלק מהתגובות מדוע הגיעו לכאן ושהם יכולים להיהרג ענה: "באנו להראות לכולם ביוטיוב ובמדיה החברתית כמה ישראל שונה ממה שחושבים בעולם. זו ארץ מדהימה שלא ציפיתי והדהימה אותי".

איילון מורג, אחד הסטודנטים שאחראיים לפרוייקט, מסביר על הבחירה להביא בלוגרים דווקא מדרום אמריקה: "בהסברה יש כלל פשוט שאומר אל תשכנע את המשוכנעים ולכן פנינו לדרום אמריקה לפני שתנועת ה-BDS תגיע ותשכנע אותם ואחרי 4 ימים מלאים איתם, כשביקרנו בתל אביב, ים המלח וירושלים אני מרגיש שהצלחנו לומר להם את האמת ולהראות להם מה קורה פה".

הבלוגרים העלו תכנים כל הזמן למדיה החברתית, מכל מה שחוו, אף העלו יותר תכנים מאשר שהם מעלים במדינותיהם שלהם מה שמעיד על החוויה הייחודית שהם עברו כאן.

"מרבית העוקבים של הבלוגרים מדרום אמריקה ושמחנו לראות שיש הרבה תגובות אוהדות ותומכות" אמר איילון והוסיף: "ישנם מעט תגובות לא אוהדות ששם אנחנו מזהים את הבורות וזו המחלה הגדולה שה-BDS מנצלים כדי לפגוע בתדמית שלנו".

מה הם דמיינו לפני שהם הגיעו לישראל?

"חלקם דמיינו את מה שאנחנו מכירים מהרשתות החברתיות כמו סרטים מבויימים בעזה ויו"ש, יחס מזלזל לאוכלוסיה אזרחית וכל מיני שקרים שארגונים כאלה ואחרים מנסים למכור"

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"