חמור הוגש היום (ה') לבית הדין הצבאי המיוחד נגד תת-אלוף והוא יועמד לדין בעבירות , מעשה סדום, מעשה מגונה שביצע בפקודות שלו לשעבר. בנוסף נאשם בוכריס בהתנהגות שאינה הולמת.

הפטריוטים על האישום

בוכריס. פלאש 90
בוכריס. פלאש 90

מדובר צה"ל נאמר כי "מדובר בקצין ולוחם עתיר זכויות, והפצ"ר מסר כי ההחלטה התקבלה בלב כבד. ואולם, במסגרת חקירה יסודית, עלו ראיות לכאורה לכך שהקצין ביצע מספר עבירות מין חמורות כלפי חיילת זוטרה בשירות חובה, וכלפי קצינה, בעת שהשתיים שירתו תחת פיקודו כמפקד חטיבת גולני. על כן, החליט הפצ"ר על הגשת כתב האישום".

במסגרת החקירה עלו ראיות לכאורה לכך שהקצין ביצע כמה עבירות מין חמורות כלפי חיילת זוטרה בשירות חובה וכלפי קצינה, בעת שהשתיים שירתו תחת פיקודו כמפקד חטיבת גולני. החקירה נגד בוכריס נפתחה בחודש פברואר האחרון, ובחודש אפריל השעה הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, את התא"ל החשוד מתפקידו.

מתא"ל אופק בוכריס וסנגוריו מטעם הסנגוריה הצבאית נמסר: "אנו מצרים על החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי וסבורים כי מדובר בהחלטה שגויה מיסודה. בתהליך השימוע הצגנו בפני הפצ"ר בעיות קשות שעולות לאורכו ולרוחבו של התיק. אנו בטוחים כי נצליח להיאבק ולהוכיח את חפותו של תא"ל בוכריס בבית הדין וכי ייעשה משפט צדק".

עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן שמייצגים את הקצינה מסרו: "הקצינה נקלעה לפרשה זו, שלא מתוך בחירתה וכידוע לא יזמה תלונה נגד בוכריס והייתה מוכנה להמשיך בחייה. אולם ברגע שהגיעו אליה חוקרי מצ"ח אמרה את האמת לגבי התנהלותו כלפיה. מתחילת הדרך היה ברור לה שמרגע שחשפה את מעשיו, הוא יועמד לדין עליהם וכך אכן קרה היום. הקצינה בטוחה שמערכת המשפט הצבאית תדע לטפל במקרה זה באופן הולם".

החקירה נגד בוכריס נפתחה בחודש פברואר האחרון, ובחודש אפריל השעה הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, את התא"ל החשוד מתפקידו. בוכריס הכחיש בתחילה את החשדות המיוחסים לו. ואולם, בשלב מסוים, כך לפי גורם המעורב בחקירה, הודה בוכריס באחת מחקירותיו כי נישק את המתלוננת השנייה נגדו, קצינה בדרגת רב-סרן ששירתה תחתיו, וחזר בו מהודאתו בעימות שנערך עמה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.