בשבוע שעבר הודיעו בני משפחות גולדין ושאול כי בכוונתן לחסום את מעבר למעבר משאיות מזון וסחורות מישראל לרצועת עזה בתגובה לאישור הקבינט את . זאת משום שההסכם לא כלל את השבת גופותיהם של החללים והדר גולדין ז"ל שנפלו במבצע "". הבוקר משפחת שאול קיימה את הבטחתה.

משפחת שאול חוסמת את המעבר לסחורות. צילום: פלאש90
משפחת שאול חוסמת את המעבר לסחורות. צילום: פלאש90

זהבה שאול, אמו של אורון שאול ז"ל אמרה: "אחרי ההסכם עם טורקיה, אנחנו חושבים שהכול הומניטרי. ואם זה כך, למה כל כך הרבה משאיות נכנסות לעזה ולא מחזירים את הבן שלי?". עוד אמרה כי "לא יקרה דבר כזה ולכן אנחנו כאן, מנסים לעצור את המשאיות בגופנו כדי שיידעו שלא ניתן שזה יימשך כך. ממשלת ישראל צריכה להבין את זה – היא שלחה את הבן שלי לצוק איתן ומחובתה להחזירו אלינו. לא נעשה מספיק כדי להחזיר את הבנים". זהבה הוסיפה כי אין בכוונתם לשבת בשקט "אם היא לא עושה את זה, אנחנו נעשה את זה"

האב, הרצל שאול, אמר: "אנחנו לא נגד ההסכם עם טורקיה אבל זה הסכם גרוע למשפחות, שלא מוזכר בו החזרת הבנים, זה פרס לחמאס והפסד לישראל". "הם מקבלים כל יום משאיות ואנחנו לא מקבלים כלום. רה"מ קיבל שנתיים של שקט, עם אין ספור הבטחות שהוא ידאג להחזיר את הבנים. חתמת על הסכם עם טורקיה ושום סעיף לא מופיע שם" הוסיף.

יגאל נמימי, דודו של אורון שאול, בשבוע שעבר מול בית ראש הממשלה

גם אילן שגיא, אביו של הסמל ארז שגיא ז"ל שנפל במבצע "צוק איתן" בעת חילופי אש באירוע חדירת מחבלים ליד קיבוץ נחל עוז דרך מנהרה,הגיע לחסום את המעבר לסחורות ונשכב על הכביש לפני המשאית.

בשבוע שעבר פרסם אחיו של אורון ז"ל, אבירם שאול, פוסט בפייסבוק בו הוא פונה לראש הממשלה נתניהו ומבקר את ההסכם עם טורקיה ואת העמימות בנוגע להחזרת הבנים המוחזקים בידי חמאס.

"תודה שצפצפת עלינו שנתיים שלמות, שנתיים שלמות שבהם לא פצינו פה, שנתיים שלמות שבהם נתנו לך ולכל הסובבים אותך יד חופשית מבלי להתערב ויותר מזה גם מבלי לדעת דברים שלפעמים גם דרשנו לדעת אך בשביל המטרה הקדושה ויתרנו, ויתרנו לא פעם ולא פעמיים. אתמול זומנו לפגישה, נפגשנו ומה היה לך להגיד לנו, כבר חשבנו שאולי יהיה אור בקצה המנהרה" כתב אבירם. "אבל הפעם, הפעם עברת כל גבול, לכעוס עלינו???? אתה מרשה לעצמך לכעוס עלינו??? באיזה זכות!!".

עוד כתב האח "אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר" וביקר את תגובת רה"מ "אמרת שלא הבטחת לנו, יצאת מהר לתקשורת כדי שחלילה לא יחשבו תושבי מדינת ישראל שהבטחת ולא עמדת בהבטחה". "בוא נניח, באמת רק נניח שלא הבטחת ואתה כן הבטחת, מה זה אומר שלא חלה עליך החובה להחזיר את אורון?" הוסיף האח "זה לא מעניין אם הבטחת או לא, אתה מחויב להחזיר את אורון והדר! ובכל הזדמנות שתצוץ לך אורון והדר הם אלה שצריכים להיות לנגד עליך".

"זהו- ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור עם טורקיה נחתם ואושר" כתב האח לאחר החלטת הקבינט "העיקר שעסקת הגז עם טורקיה תניב עוד קצת שקלים למדינה, לא על הגב שלנו, לא על הגב של אורון והדר. חמאס יצאו מנצחים ואנחנו לא רק שהפסדנו הכנסו גול עצמי ועבר לשוער בין הרגליים, איזה פספוס".

משפחת שאול בשבוע שעבר מול בית ראש הממשלה. צילום: פלאש 90
משפחת שאול בשבוע שעבר מול בית ראש הממשלה. צילום: פלאש 90

מעבר כרם שלום הוא מעבר הסחורות היחיד הפעיל בין רצועת עזה לשאר העולם היום. כיום ישראל מתירה את כניסת כל הסחורות האזרחיות לרצועה, למעט רשימת חומרים המוגדרים על ידה "דו-שימושיים", ושיכולים לשיטתה לשמש למטרות צבאיות. מאז הכרזתה של ממשלת ישראל על הקלות בסגר ביוני 2010, נעשו במעבר כרם שלום עבודות הרחבה ופיתוח, כך שהקיבולת שלו מגיעה כיום ל-1,000 משאיות ליום (לא כולל משאיות דלקים), לעומת כ-150 לפני ההכרזה על ההקלות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.