13:11 22/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אופנהיימר: מתחת לאידיאולוגיה יש בני אדם

אופנהיימר: מתחת לאידיאולוגיה יש בני אדם

מזכ"ל 'שלום עכשיו' בהתייחסות מיוחדת ליהודה הישראלי: אף ארגון שמאל לא יעתור נגד משפחת הישראלי – גם אם יבנו להם יחידת דיור

"אף ארגון שמאל לא יעתור לבג"ץ אם יחליטו לבנות יחידת דיור עבור יהודה הישראלי", כך הצהיר מזכ"ל 'שלום עכשיו' לשעבר, יריב אופנהיימר שהתארח באולפן 'הפטריוטים'. "מתחת לאידיאולוגיה יש גם בני אדם. כמו שביתו של אלירז פרץ בנוי על אדמה פלשתינית פרטית, כי צריך להיות בני אדם".

אמו של לוחם גבעתי יהודה הישראלי, שנפצע אנושות במבצע צוק איתן, קראה לראש הממשלה נתניהו להורות על העברת התקציב הדרוש להרחבת בית המשפחה בישוב עפרה כדי להמשיך את תהליך השיקום בביתו.

איריס הישראלי פרסמה סרטון שבו היא פונה לנתניהו, "כבוד ראש הממשלה, אני איריס, אמא של סמל יהודה יצחק הישראלי שנפצע אנושות ב'צוק איתן', פונה אליך רגע לפני שאתה נכנס לישיבת הממשלה השבועית, וקוראת לך לתקן את העוול שנעשה לבני שנלחם לטובת כולנו ושיקומו נמנע כרגע כי משרד הביטחון מסרב להעביר את הכסף הדרוש.

"לא מדובר פה בסיפור פוליטי, אין פה ימין ושמאל, דתיים או חילונים, אלא זה החייל של כולם. אני קורא לך לתת לו את הכבוד הראוי ואת הזכות לשיקום", מוסיפה האם הנרגשת. יהודה הישראלי נפצע אנושות בקרבות ברפיח במהלך מבצע צוק איתן, ופונה לבית החולים סורוקה – שם הצליחו לייצב את מצבו. בהמשך עבר ניתוח להוצאת רסיס מראשו עד שהועבר לבית החולים תל השומר, שם אושפז תקופה ארוכה ללא הכרה. בחודשים האחרונים חל שיפור במצבו.

הישראלי לא יכול לשוב לביתו בעפרה בשל מיקומו של היישוב מעבר לקו הירוק. משרד הביטחון מסרב להעביר את התקציב הדרוש להרחבת הבית ולהתאמתו לצרכי השיקום של הלוחם הפצוע.

בדיון שנערך באולפן הפטריוטים תקף חבר הפאנל שמעון ריקלין את המוסר "היהודי" שמנהל את המדינה: "ערכים יהודים זה להכניס חולי מעזה לבתיה"ח הטובים בת"א. אבל חייל צה"ל שצריך רמפה בעפרה? השתגעת?".
ארי שמאי קרא למשפחת הישראלי לבנות את הרמפה – גם ללא אישור.

 

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עובדי סינמטק ת"א החרימו טיול לסוסיא: "בזוי מוסרית"

עובדי סינמטק ת"א סירבו לרדת מהאוטובוס במהלך טיול למסעדה סמוכה ליישוב סוסיא, אותו ארגנה ההנהלה: "עקרונות שרוב חברי הסינמטק מחזיקים בהם"