לקראת צום (שמתחיל במוצ”ש), יפתח הדברות החל מהיום -עד לשיא הפעילות שתהיה במוצ”ש לאורךכל הלילה. בערב ההידברות ישתתפו המשורר ארז ביטון, שרת החינוך לשעבר יולי תמיר, ראש ישיבת ההסדר בעתניאל הרב רא”ם כהן, נתן מאיר (בעלה של דפנה מאיר הי”ד), מזכ”לי תנועות הנוער בני עקיבא והנוער העובד ולומד.

מתוך ‘זה היום’ אמש (ה’)

מטרת אוהל ההדברות הוא לחבר בערב של צום תשעה באב – שבו אבלים על חורבן בית המקדש בשל שינאת חינם – לגשר על הפערים בין דתיים וחילוניים, מזרחיים ואשכנזים, אנשי דת ואנשי רוח ואלפי בני נוער. במקום תתקיים קריאת מגילת איכה ויתקיימו מעגלי שיח פתוחים. המאהל מהווה ביטוי לתשעת הימים, לכך שמשהו צריך לעורר אותנו לסדר.

“המאהל משותף לנו לבני עקיבא ותנועת הנוער העובד והלומד- ומהווה צעד הכרחי ופשוט לאחדות”, אומר דוד סעד, חבר מזכירות בני עקיבא. “אני מגיע למאהל הזה כבר שלוש שנים. בשנים הראשונות המאהל היה רק של בני עקיבא אבל הרגשנו שזה לא זה בלי הצד השני. זהו צעד הכרחי ופשוט לאחדות. כשמדברים ממדי השנאה קטנים. יש יותר הכרה והערכה”, מוסיף.

האוהל לראשית

סעד מספר כי הפתיע אות לגלות במפגשים משנים קודמות “עד כמה המרחק ביננו לא גדול. הייתי בטוח שתנועת הנוער העובדו והלומד אינה ציונית- וגיליתי שהערכים שלהם מאוד זהים שלי. מצד שני גם הופתעתי לגלות עד כמה למשל אנחנו חצויים בנוגע לתפיסות משפחתיות שנוגע לקהילה הגאה. כאן הפערים עצומים”.

אוהל ט’ באב מתקיים כבר מספר שנים במהלך תשעת הימים במרכז העיר בירושלים בהובלת בני עקיבא. בשלוש השנים האחרונות הוחלט כי האוהל שכל מטרתו הוא מפגש, היכרות, דיבור והקשבה ייבנה ויתוכנן בשיתוף מלא עם הנוער העובד והלומד. כך, יושבים צוותי ההיגוי של האוהל ומחליטים מה הוא הנושא הבוער עליו יש לעשות חשבון נפש עצמי וחברתי. על מה הפערים יושבים וכיצד הריחוק בינינו יכול להפוך לקרבה אמתית ועמוקה ולהביא לתחושת אחדות בקרב העם. השנה, האוהל קם תחת הנושא ‘מאבק בשנאת חינם וחינוך לאהבת חינם’.

ההזמנה לאוהל
ההזמנה לאוהל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.