לעבר ראש הממשלה בנימין במהלך נאומו בטקס האזכרה הממלכתי לחללי בהר הרצל וצעק: "אני לא מוכן להיות אב שכול כשאתה תפגע בדמוקרטיה, לא בשביל זה שילמתי מחיר כל כך יקר. לא תשתלט על התקשורת, שמישהו יגיד לך את זה".

האב השכול מתפרץ במהלך הנאום

בשיחה עם ערוץ 20 לאחר סיום הטקס, שמעון, אביו של שחר שלו הי"ד, שנהרג באותה תקרית עם בנו של האב שהתפרץ, מתח ביקורת על האב שהתפרץ ואמר כי לא כולנו תמימי דעים בנוגע לנחיצות ועדת החקירה בעניין המבצע, והוסיף כי כמובן שגם אם לא מסכימים – אין לעשות מעשה שכזה בטקס ממלכתי.

אביו של החלל שחר שלו הי"ד עונה לאב שהתפרץ

"את חלק מהקולות האלה אני מכיר היטב, מכיוון שמשפחת מט מאוד כועסים. הם איבדו את בנם ביחד עם בני שהיה איתו באותו צוות. הם נהרגו באותה תקרית. אני לא חושב שהדרך הנכונה היא לעשות את זה בצעקות. בטח לא באירוע ממלכתי שכזה, שלדעתי מה שקרה פה זה קצת ביזוי של המעמד", אומר שמעון שלו.
"מה גם שהדעות בינינו, ההורים, חלוקות האם נצרכת וועדת חקירה ממלכתית. אני למשל לא חושב שצריך. אני חושב שהמלחמה נוהלה נכון ושצה"ל יודע לחקור את עצמו ולהסיק את המסקנות.
אני חושב שלי צריך להיות אינטרס מאוד גדול שהעניין ייבדק והדברים יתוקנו מכיוון שיש לי בן שהוא כרגע לוחם בצבא בגולני ואני לכאורה אמור להיות לכאורה בין הנפגעים במלחמה הבאה, אבל אני חושב שההתנהלות היא התנהלות נכונה".

סמ"ר שחר שלו (20), לוחם פלחה"ן צנחנים ממושב אלוני הבשן, נהרג בפיצוץ מטען חבלה בחאן יונס במהלך תקיפת מתחם מנהרות של חמאס במבצע "צוק איתן", יחד עם לי מט הי"ד, בנו של מוטי, האב השכול שהתפרץ.

ראש הממשלה הגיב בנאומו לאב שהתפרץ והדגיש כי "בתור אח שכול אני מבין את הכאב שלך, אני יודע מהם אובדן ושכול. בתור ראש ממשלה עשיתי הכל לא לחשוף את החיילים שלנו לסכנה מיותרת לפני שמיצינו את כל האפשרויות, הן במישור המדיני, הן במישור הצבאי. אנחנו מכבדים היום את זכרם של בנינו ואחינו, הלוחמים האמיצים שבזכותם אנחנו כאן".

כבר עם כניסתו של נתניהו למתחם הטקס נשמעו לעברו קריאות: "צלמו את האיש שעושה צחוק מהדמוקרטיה בישראל".

האזכרה הממלכתי לחללי מבצע צוק איתן נערך היום בהר הרצל בהשתתפות נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, חברי כנסת, הרמטכ"ל וצמרת צה"ל  ונציגי המשפחות השכולות.

טקס האזכרה. צילום: עדי קפלן
טקס האזכרה. צילום: עדי קפלן

 

מוקדם יותר נאם נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא ואמר: "שנתיים מאז תום המערכה יש בינינו כאלה שעבורם הקרב עדיין לא תם. איתם, גם בני משפחותיהם של סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול, המחכים לשובם של הבנים".
"הדר ואורון יצאו בשליחות מדינת ישראל, ועל מדינת ישראל מוטלת המשימה, האחריות והמחויבות, להשיבם לביתם", אמר.

הוריו של הדר גולדין עם הרמטכ"ל בהר הרצל. צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת'
הוריו של הדר גולדין עם הרמטכ"ל בהר הרצל. צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת'


:עוד באותו נושא