10:39 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "וזהו, הבנתי שהוא הולך לזרוק עליי אבן"

"וזהו, הבנתי שהוא הולך לזרוק עליי אבן"

עדות מפיגוע אבנים: איילת לאש, תושבת רחלים, נסעה מעפרה ואריאל וראתה את המחבל מתכונן ליידות עליה אבן: "בארבע שניות ידעתי שמשהו רע עומד לקרות"

"הורדתי את הראש ושמתי גז, אמרתי לעצמי שאולי הוא יפספס ואז היה בום". איילת לאש, תושבת רחלים ואם לשלושה, ניצלה היום מניסיון רצח בפיגוע אבנים על כביש 60, אותו ביצע ערבי רעול פנים. האבן ניפצה את השמשה הקדמית, אך לאש יצאה ללא פגע והמשיכה לנסוע.

בשיחה עם ערוץ 20, סיפרה לאש על ניסיון הפיגוע: "חזרתי מעפרה לכיוון אריאל ופתאום, מעבר למעקה הבטיחות אני רואה בחור בן 18, ערבי, עם משהו שחור על הראש. פתאום אני קולטת שזו גרב עם חורים לעיניים", סיפרה לאש.

צילום: איילת לאש
צילום: איילת לאש

"בשבריר שנייה קלטתי שהוא רעול פנים ושאלתי את עצמי 'למה הוא מסתובב רעול פנים?'. קלטתי את היד שלו מאחורי הגב וזהו, הבנתי שהוא הולך לזרוק עליי אבן. בארבע שניות ידעתי שמשהו רע עומד לקרות. ראיתי את זה בא פשוט".

לאש, שנסעה בדרך תורמס עיא, סמוך לשילה, התכוננה להתקרב אל הערבי רעול הפנים וכשהרכב שלה התקרב אליו, היא החלה להאיץ. "התכוננתי להתקרב אליו, וכשהייתי 400-300 מטר לידו, הוא הוציא את היד מאחורי הגב עם סלע ביד. אי אפשר לקרוא לזה אבן זו הייתה פשוט חתיכה ענקית של אבן ענקית, סלע קטן".

"באינסטיקנט, לא ידעתי מה לעשות, אז ככה הורדתי את הראש ושמתי גז, אמרתי לעצמי אולי הוא יפספס, ואז היה בום ענקי באמצע השמשה ובצד השמשה. וזהו, ככה חור, ורסיסים של זכוכיות הכול נפל עליי. זהו, תוך רגע התקשרתי למשטרה, לא היה לי את הטלפון של המוקד, פשוט התקשרתי 100 וחייגתי. הייתי נסערת ורעד מטורף. זה פשוט היה מפחיד".

כאמור, האבן ניפצה את השמשה הקדמית, אך לאש יצאה ללא פגע. אחרי שהמכונית שלה נפגעה, היא התקשרה אל המשטרה ודיווחה על התקרית. "אמרתי לשוטרת, מעניין מה יקרה אם אני אעמוד ואזרוק אבן על ערבי פה בכביש. זה יגמור את החיים שלי. הם ידאגו לטפל בי עד 120", אמרה.

"ערבי ניסה לרצוח אותי, אלוהים הציל"

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=525733357597032&id=100004811174425&pnref=story

"זו שגרה רגילה כבר כמה חודשים, זרקו לעברינו אבן לפני חודשיים באותו מקום בדיוק. זה פגע בפח ולא קרה כלום. זה לא מעניין אף אחד, מחכים עד שמישהו ימות, עד המוות. זה עצוב, כי באותה מידה בערב הוא יכול לעמוד עם נשק וזה כבר קורה כבר. זה עצוב שככה אנחנו חיים פה".

אחרי התקרית העלתה לאש את הסיפור בעמוד הפייסבוק שלה והתלוננה על תגובת המשטרה הרפה. "סעי לתחנת המשטרה להגיש תלונה", מבקש השוטר בטלפון. זה יעזור? יתפסו את המחבל? יענישו אותו בעונש מוות כמו שמגיע למחבל?  2016. אני בוכה פה מהלם ומייאוש".

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"