האם הילרי ניסתה למזער את הנזקים שיצרה בפרשת המיילים הסודיים? הבוקר (ב') נחשפו מסמכים חדשים של ה-FBI, בהם נטען כי בכיר במחלקת  לגוף המפקח על הממשלה ולוועדות מודיעין בארצות הברית ניסה לרקום עסקת חליפין עם סוכן FBI במהלך חקירת פרשת המיילים הסודיים. בבולשת הפדרלית אישרו את הפרטים.

על פי המסמכים, פטריק קנדי, בכיר במחלקת המדינה, ביקש מהסוכן לשנות את רמת הסיווג של הודעות מייל שנשלחו בידי מחלקת המדינה והוגדרו סודיות, "בתמורה לפרו-בונו קל", לפי המסמכים, עבור הבולשת.

ידעה שהיא עוברת על החוק? הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90
ידעה שהיא עוברת על החוק? הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

גורמים בכירים בקונגרס האמריקאי צוטטו ברשת "פוקס" כאומרים כי המסמכים מהווים "אור אדום בוהק", ומאותתים על אפשרות לעבירה פלילית. ג'ייסון צ'ייפץ', המייצג את מדינת יוטה ותודרך על הנושא אמר כי בתמורה, הסוכנות הפדרלית אמורה הייתה לקבל אישורים נוספים למבצעים מעבר לים.

"אני מאמין כי קיים בסיס לבדיקת הטענות ולעריכת שימוע בנושא", אמר צ'ייפץ, אך סייג אותם ואמר כי "על אף שהטענות הגיעו מצד עדים לכאורה, קיימות סתירות בתיעוד ה'עסקה'". כמה שעות לאחר מכן אישרו ב-FBI את הפרטים.

בראיונות נוספים שפורסמו מוקדם יותר החודש בידי ה-FBI נחשפה סדרה של טענות כי קנדי הפעיל לחץ על עובדים לשנות סיסמאות של הודעות מייל מסווגות כך שיוסתרו מהקונגרס ומהציבור, אולם קנדי הכחיש בתוקף את הטענות בחקירתו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.