19:24 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ה-FBI מחדש את החקירה נגד קלינטון

ה-FBI מחדש את החקירה נגד קלינטון

פרשת המיילים חוזרת לסבך את קלינטון. במקביל: סוכנות הידיעות 'רויטרס' מפרסמת סקר לפיו המועמדת הדמוקרטית מובילה ב-15 על פני טראמפ בהצבעה המוקדמת

דונאלד טראמפ במסר לעם היהודי

החקירה חודשה, אבל קלינטון מובילה: סוף שבוע סוער נוסף עובר על מערכת הבחירות האמריקאית, אחד עשר ימים בלבד לפני סיומה. אתמול (ו') הודיעה הבולשת הפדרלית של ארצות הברית (ה-FBI) כי החליטה לפתוח מחדש את חקירת פרשת המיילים בה מעורבת הילרי קלינטון. ראש ה-FBI, ג'יימס קומי בישר זאת לחברי קונגרס במכתב ששלח. החקירה נפתחה בעקבות מיילים שהתגלו דווקא במהלך חקירה אחרת.

בתוך כך, סקר רויטרס שפורסם היום קובע כי המועמדת הדמוקרטית מובילה ב-15 נקודות על פני יריבה טראמפ בהצבעה המוקדמת. כ-19 מיליון אמריקנים, חמישית מקהל המצביעים, כבר מימשו את זכותם להצבעה מוקדמת במדינות המאפשרות זאת.

קלינטון התייחסה הלילה להתפתחות החדשה בחקירתה במסיבת עיתונאים באיווה ותקפה את ראש ה-FBI: "קומי בעצמו אמר שהוא לא יודע האם המיילים שמוזכרים במכתב שלו משמעותיים או לא. אני משוכנעת שיהיו אשר יהיו, זה לא ישנה את המסקנות שהתקבלו ביולי (אז החקירה נסגרה), ולכן זה הכרחי שה-FBI יסביר את העניין הזה ללא דיחוי. אני מצפה להתקדם הלאה ולהתמקד באתגרים הניצבים בפני הציבור האמריקני, לנצח בשמונה בנובמבר, ולעבוד עם כל האמריקנים כדי לבנות עתיד טוב יותר לארצנו".

מנגד, המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ ביקר בחריפות את התנהלותה של שרת החוץ לשעבר ואמר כי פתיחת החקירה מחדש מהווה "תיקון של טעות איומה", קרי, סגירתה לפני כשלושה חודשים. המועמד הרפובליקני צמצם בימים האחרונים את הפער בסקרים, והחקירה הזו יכולה להביא את המהפך אליו הוא מייחל.

על פי סקר רויטרס, קלינטון מובילה בפער משמעותי במדינות "המתנדנדות" כמו אוהיו ואריזונה, כמו גם במדינות שנחשבו כ"מעוז" רפובליקני כמו ג'ורג'יה וטקסס. עבור קלינטון ההצבעות המוקדמות משמעותיות ביותר במיוחד לאור הודעת הבולשת הפדרלית על הכוונה לפתוח מחדש את החקירה בעניינה.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"